19.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Akého zlatého padáka dostal bývalý šéf spravodajstva RTVS, pýta sa poslanec Čekovský (OĽANO)

Bývalý šéf spravodajstva RTVS Vahram Chuguryan s hanbou opustil svoju funkciu po tom, čo spravodajstvo verejnoprávnej televízie odignorovalo začiatok vojny u našich susedov. Nešlo pritom o jediné zlyhanie bývalého hovorcu ministra za SNS, ktorého do manažérskej funkcie vytiahol Jaroslav Rezník: politicky zasahoval do vysielania v prospech SNS, z redakcie vyhadzoval nepohodlných redaktorov a redaktorky a vo vysielaní dostali priestor dezinformácie či už v čase pandémie, alebo začiatku vojenskej invázie Ruska na Ukrajinu.

Odchodom Vahrama Chuguryana sa dnes zaoberal aj mediálny výbor parlamentu. Jeho predseda Kristián Čekovský (OĽANO) vyzval generálneho riaditeľa RTVS, aby výšku odstupného zverejnil s tým, že môže ísť o sumu rádovo v tisícoch eur.

„Moje doterajšie pokusy dozvedieť sa presnú výšku odstupného prostredníctvom infožiadosti RTVS odmietla. Podmienky odchodu šéfa spravodajstva nespresnil generálny riaditeľ ani na mediálnom výbore. Žiadam preto pána Rezníka, aby bezodkladne informoval koncesionárov o tom, s akým odstupným odišiel bývalý šéf spravodajstva RTVS. Nakoľko p. Chuguryan odchádzal po zásadnom zlyhaní, je vo verejnom záujme, aby boli podmienky jeho odchodu známe,“ uviedol po rokovaní mediálneho výboru Kristián Čekovský.

Oni likvidujú Slovensko v priamom prenose. Je len jediný spôsob, ako ich vypnúť. Referendom. Za každú cenu! Burcuje Blaha

Generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník pravidelne žiada od štátu pre verejnoprávne médium mimoriadne dotácie a tvrdí, že RTVS je financovaná nedostatočne. Sám pritom okrem slušného platu dostáva od Rady RTVS pravidelné štvrťročné odmeny, po ktorých zarába viac ako ministerka kultúry, či premiér SR.

„Na mieste je otázka, či so zlatými padákmi neodchádzajú z RTVS aj najbližší spolupracovníci Jaroslava Rezníka, ktorí tak musia urobiť po hanebnej neschopnosti,“ uzavrel predseda Výboru NR SR Kristián Čekovský.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články