-8.9 C
Nitra
pondelok, 30 januára, 2023

Blaha to opäť zaklincoval: OĽaNO aj SaS ukazujú celému Slovensku, že to nie sú vládne strany, ale krúžky cirkusantov!

Slovensko je krásna krajina, kde žijú (žili?) úprimní a dobrosrdeční ľudia. To, čo sa tu ale deje v ostatnom čase, by smelo mohlo viesť k tomu, aby sa naše malé malebné Slovensko premenovalo na – Absurdistan.

Azda v žiadnom inom štáte na celom svete sa totiž nedeje to, čo u nás. Veď kde by ste našli krajinu, kde chcú ísť ruka v ruke a v jednom šíku s rozhnevanými učiteľmi a školskými pracovníkmi protestovať ministri financií a školstva proti vlastnej práci? Na Slovensko sa k tomu ale schyľuje. Ak pôjdu do ulíc protestovať učitelia proti malým platom a ich sľúbenému nenavýšeniu, chce sa k nim pridať aj ich minister Branislav Gröhling. No a keď pôjde on, tak im sľúbil podporu i minister financií Igor Matovič, ktorý sa k nim pridá preto, lebo im, podľa neho, neschopný minister školstva sľubuje niečo, čo sa nedá splniť. Nuž a na tom všetkom sa v statuse poriadne zabáva ich veľký kritik, podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha.

Ľuďom ide o prežitie, učitelia melú z posledného

„Branislav Gröhling s plnou vážnosťou vyhlásil, že pôjde na protest za zvýšenie platov učiteľov, ktoré môže zabezpečiť ten istý Branislav Gröhling. Len si to predstavte. Rozvášnený dav hádže vajcia na ministerstvo a minister si bude veselo stáť v prvom rade. Možno si bude búchať vajcia sám o svoju hlavu,“ smeje sa Blaha, ktorý ale vo svojom sarkazme neustáva. „A ak vám to príde málo bizarné, tak účasť na proteste učiteľov ohlásil aj Matovič. Minister financií, ktorého 90% národa doslova nenávidí. Keby niekto na Slovensku spustil predaj Matovičových voodoo bábok, tak by zarobil majland. A tento chce ísť na protest. Proti samému sebe. To nevymyslíš,“ píše ďalej smerák. „Psychiatri tomu hovoria – schíza. U nás to nazývame – vláda. Ja len prosím pracovný kolektív v Pinelovom ústave, nech Matoviča medzi ľudí nepúšťajú – pre jeho vlastnú bezpečnosť,“ nešetrí svojským humorom Blaha, podľa ktorého chodiť protestovať proti samým sebe, to je ako výjav z nepodarenej grotesky.

B. Gröhling chce o zvýšení rozpočtu pre školstvo ešte diskutovať s premiérom

„OĽaNO aj SaS tým ukazujú celému Slovensku, že to nie sú vládne strany, ale krúžky cirkusantov. Len pripomínam, že Matovič aj Gröhling sú usvedčení plagiátori – kiež by im učitelia na proteste aspoň vysvetlili, že keď kradneš cudzie texty, tak si zlodej. A zlodejov na proteste nikto nechce,“ konštatuje megakritik Igora Matoviča, ktorý sa diví, že pri tom všetkom chýba premiér Heger. „Dvaja jeho ministri idú do ulíc protestovať proti jeho vlastnej vláde a on nič. Preboha, však aj vešiak na Úrade vlády je užitočnejší pre chod vlády ako Heger. Hrozné na tom je, že ľuďom ide o prežitie. Učitelia melú z posledného. A ľudia už dávno mali dostať masívnu pomoc štátu kvôli rekordnému zdražovaniu. Nikoho nezaujímajú infantilné hádky medzi Matovičom, Sulíkom či Gröhlingom. Majú problémy riešiť, nie ich vytvárať,“ konštatuje Blaha.

Igor Matovič: Schválený štátny rozpočet je kvalitný a zodpovedný

Matovič a Sulík sa zase hádajú ako malé deti

„Tri mesiace sľubovali sociálnu pomoc a nakoniec s ničím neprišli. SaS-ka zablokovala ešte aj tú úbohosť, čo vymysleli. Sulík zarezal pomoc rodinám a šup sa spíjať s Geissenovcami. A Matovič teraz vyplakáva, že je v koalícii s extrémnou neoliberálnou stranou, akoby to nevedel, keď so Sulíkom do koalície išiel. A tak tu teraz máme voľné pokračovanie telenovely Sulík nenakúpil testy. Kým sa Matovič a Sulík budú zase hádať ako malé deti, ľudia budú prichádzať o živobytie. Tak ako pred rokom.

Blaha to opäť zaklincoval: OĽaNO aj SaS ukazujú celému Slovensku, že to nie sú vládne strany, ale krúžky cirkusantov!
Ľuboš Blaha sa opäť pustil do tvrdej kritiky rozhádaných ministrov Branislava Gröhling a Igora Matoviča. Zdroj: archív nn

A áno. Ak chce štát pomáhať ľuďom, tak treba zdaniť najbohatšie firmy a banky. A vláda nesmie pchať miliardy do zbraní, do Ukrajincov a do rôznych zlodejín – miliardy majú ísť na štátnu pomoc Slovákom,“ prízvukuje podpredseda Smeru-SD a dodáva, že to by ale vo vláde nemohli sedieť sociopati zo SaS a OĽaNO, ktorí rozumejú len jedinému remeslu na svete – „ako podvádzať, kradnúť a rozsievať nenávisť. Z toho sa ale Slováci nenajedia“. A na samý záver dáva Ľuboš Blaha ešte malú radu učiteľom: „Ak sa na vašom proteste naozaj objavia Gröhling s Matovičom, nemaznajte sa s nimi. Smejú sa vám do očí – zaslúžia si tvrdú odpoveď.“

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články