18.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Ohurujúce slová z programu tímu Hattas zneli: „Zastavíme nezmyselné zadlžovanie mesta“ odvial vietor. Dlh na občana sa zvýšil z 251 na 350 eur!

Nitriansky primátor Marek Hattas to, zdá sa, v nových komunálnych voľbách ľahké mať nebude. Pomaly presakujú na svetlo sveta informácie, ktoré by on asi zverejnené rád nevidel. Lenže okrem prajníkov sú tu aj tí druhí, ktorí ani v tejto pohnutej dobe rozhodne nespia.

Zvykne sa vravieť, že keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú. A zrejme aj toto vo svojej predvolebnej kampani pred štyrmi rokmi použil súčasný nitriansky primátor Marek Hattas. Do volieb šiel síce ako nezávislý, no hneď po nich si odel nový kabát s menom Za ľudí. Necítil sa v ňom však dobre, a tak ho vymenil za SaS, lenže ani v tom sa necíti akosi dobre, a tak si do novembrových primátorských volieb oblieka už štvrtý kabátec – Tím Kraj Nitra. A facebookový profil Hatastrofa mu navyše v statuse pripomína ešte niečo iné – finančné (ne)zdravie mesta.

Nemôže si dovoliť vyhadzovať peniaze na projekty, ktoré neprinášajú pozitívnu zmenu

„Za 3 roky pod súčasným vedením (2019 – 2021) si mesto Nitra vzalo úvery v celkovej výške 24.834.157 eur. Z toho je 1.834.157 eur štátna finančná výpomoc na krytie výpadkov príjmov z dôvodu pandémie, no tiež ju musíme vrátiť. Je tieto peniaze podľa vás vidieť v meste?“ pýta sa profil Hatastrofa, ktorý ponúka aj porovnanie – výška úverov v predchádzajúcom období počas šiestich rokoch (2013-2018) bola 20.318.000 eur.

Nitriansky primátor Marek Hattas pod paľbou ďalšej kritiky. Tentokrát za jeho „širokú“ podporu kultúry pod Zoborom

„Aj keď sa v oficiálnych tabuľkách zdanlivo znižuje úverová zaťaženosť, je to len preto, že posledný 9 miliónový úver ešte nie je čerpaný, avšak tieto zdroje sú do centa rozdelené na krytie kapitálových výdavkov mesta,“ vysvetľuje profil.

Ohurujúce slová z programu tímu Hattas zneli: „Zastavíme nezmyselné zadlžovanie mesta“ odvial vietor. Dlh na občana sa zvýšil z 251 na 350 eur!
Zdroj: FB / Hatastrofa

„Úverová zaťaženosť mesta Nitra je v skutočnosti 37,56 %, to znamená, že dlh na jedného obyvateľa predstavuje sumu takmer 350 eur, kým na konci roku 2020 bol dlh vo výške 251 eur na jedného obyvateľa. Čiže ohurujúce slová z programu tímu Hattas, ktoré zneli:

Ohurujúce slová z programu tímu Hattas zneli: „Zastavíme nezmyselné zadlžovanie mesta“ odvial vietor. Dlh na občana sa zvýšil z 251 na 350 eur!

Prečo sa nepýtate bežných ľudí na ich názory? Ťažká kritika obyvateľa Nitry na vedenie mesta

„Zastavíme nezmyselné zadlžovanie mesta. Nitra je jedno z najzadlženejších miest na Slovensku, a preto nemá inú možnosť, než začať fungovať efektívne. Nemôže si dovoliť vyhadzovať peniaze na projekty, ktoré neprinášajú pozitívnu zmenu. Mesto bude musieť starostlivo hodnotiť, ako bude využívať svoje zdroje.“ sú len prázdne, zavádzajúce sľuby, ktorými sa vyše 12 tisíc ľudí nechalo oklamať,“ konštatuje na samý záver statusu profil Hatastrofa.

Nezávislý Hattas je prezliekač kabátov! Aj toto si myslia o súčasnom primátorovi Nitry ľudia, ktorí ho na jeho poste už vidieť nechcú

A ľudia, keď sa pozrú okolo seba, sa zrejme spýtajú – kam sa podeli všetky tie napožičiavané peniaze?

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články