17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Prečo sa nepýtate bežných ľudí na ich názory? Ťažká kritika obyvateľa Nitry na vedenie mesta

Na poslednom zastupiteľstve mesta Nitra, počas ktorého sa dokonca na protest sústavného porušovania rokovacieho poriadku primátora Hattasa postavilo a odišlo z rokovania pätnásť poslancov, vystúpil v diskusii aj obyvateľ mesta a podnikateľ JUDr. Peter Kellner.

Ten si nedával servítky pred ústa, a na adresu súčasného primátora a mesta sa vyjadril mimoriadne kriticky.

„Nakoľko žijem v tomto meste, a nie je mi jedno, ako sa vyvíja a kam speje, potreboval som sem prísť a povedať vám skutočnosti, pred ktorými si netreba zakrývať oči. Chcem zdôrazniť, že tu nie som za žiadne politické zoskupenie, hovorím v mene obyvateľov,“ povedal na úvod a pokračoval.

Škandalózne zastupiteľstvo v Nitre: 15 poslancov na protest odišlo z rokovania

„Prvým bodom sa chcem dotknúť Radničných novín. Keď ich číta občan Nitry, tak si myslí, že tu je všetko na jednotku, ale to len v tom prípade, že žije asi v zahraničí alebo na Marse …. Pretože ten, kto žije v tomto meste, tomu je do plaču.

Radničné noviny, ktoré sú platené občanmi Mesta Nitra sú skvelou reklamnou agendou pána primátora na svoj kariérny rast, čo potvrdila aj organizácia Transparency International.

Prečo sa v Radničných novinách nepíše o nedostatkoch, ktoré mesto Nitra nevie riešiť? Prečo, keď neviete riešiť problémy, nehľadáte odborníkov, aj cez Radničné noviny? Prečo sa nepýtate bežných ľudí na ich názory? Odkedy, pán primátor, sledujem vaše kroky, tak za ten krátky čas, ste už vystriedali veľa vecí a  aj z toho je vidieť, že ste sa v ničom nenašli. Mám za to, že všetko zakladáte len na marketingu,“ podotkol.

„Vyjadrím sa tiež k parkovacej politike. Keď ste začínali, tak som s vami absolvoval stretnutie ohľadom parkovanie v meste. Povedal som, že rýchlo treba zaviesť rezidenčné parkovanie a váš slogan bol bicykel, no lenže nie každý býva tak blízko k práci ako vy a  pán Varga, váš PR manažér platený z peňazí mesta, s arogantným vystupovaním, ktoré som zažil v synagóge, keď mi nechcel dovoliť položiť otázku na problémy ohľadom parkovania, pretože aj tam ste si chcel robiť len promo.

Vaše riešenie bolo zrušiť parkovacie karty, a povedal som vám, že ak nemáte riešenie tak to nerobte, pretože nebudete mať ani peniaze, ani priazeň občanov. Ako dôkaz o tom, čo hovorím, som podal podľa zákona o slobodnom prístupe k informáciám žiadosť, nech mi mesto Nitra poskytne informácie, koľko sa vyzbieralo peňazí z parkovania za vaše obdobie na úrade a dostal som, bohužiaľ, s prepáčením, trápnu odpoveď, inak sa to ani nedá nazvať, od pána Jančeka, rôzne odkazy na dopravu z mestského webu, ktoré žiadnu relevantnú odpoveď neobsahovali.

Keď som sa odvolal podľa  zákona na vás pán primátor, tak ste vydali rozhodnutie citujem: Mesto Nitra ruší FIKTÍVNE rozhodnutie Mesta Nitry. Dalo by sa povedať, že ste si uznali neodbornosť zodpovedného pracovníka a jeho pochybenie, ale potom v poučení mi dávate možnosť sa odvolať v lehote 15 dní, ale po prvé: Na čo a po druhé komu?, keďže už vy ste rozhodovali ako odvolací orgán..

Jedine, že vám ako poslancovi NRSR, samozrejme, s úsmevom… Ale to je veľmi do plaču… Keby ste sa, pán primátor, venovali len jednej veci, nebol by tu v meste, resp. na úrade taký chaos, bolo by vidieť výsledky.

Sľubovali ste transparentné mesto, avšak skutočnosť, že občan sa k dôležitej informácii už 3 mesiace nevie dostať, hovorí o opaku.

YouTube video

Pripomeniem aj parkovisko pri zápasníckej hale na Parkovom nábreží, na ktoré bolo vydané búracie povolenie niekomu, kto nie je ani jeho vlastníkom… Nehovoriac o tom, že stále, napriek upozorneniam, táto nebezpečná rozbúraná plocha nie je ohradená.

Mesto ani v tomto prípade neháji záujmy obyvateľov, ktorí majú na vyriešení tohto problému so zabratím parkovacích miest ďalším developerom enormný záujem, pričom aj úrady vyslovili názor, že obyvatelia sú účastníkmi tohto konania a mesto by malo byť na ich strane. Navyše, keď  sa v danom území má realizovať aj ďalší veľký projekt, nová hala Olympia, ktorej návštevníci majú opäť parkovať na parkovisku pred zimným štadiónom, ktoré ako záchytné parkovisko, parkovisko slúžiace blízkym objektom, návštevníkom parku, v podstate celému mestu, už teraz kapacitne nepostačuje.

Ide o kritickú, stále sa zhoršujúcu situáciu, na ktorú dlhodobo poukazujeme, že je neudržateľná a stále nie je zo strany mesta ani len snaha o jej riešenie. Stavať v tomto meste bez parkovacích miest, je ako liať vodu do plného pohára. Voda vytečie kam nemá a cudzie autá budú parkovať pod oknami obyvateľov Nitry.

Pán primátor, viete za aké sumy sa predávajú parkovacie miesta na Tabáni, resp.na Orbise? 25 000, 30 000? To je vo veľkej miere vysvedčenie parkovacej politiky v meste Nitra, pretože ľudia sú nútení riešiť parkovanie vlastným pričinením aj za takéto horibilné ceny, na čo nie každý má finančné prostriedky. Stále máte pocit, že zrušenie parkovacích kariet bol dobrý krok? Nechýbajú vám peniaze v rozpočte mesta za ich zrušenie? Veď počkám si na vašu odpoveď, určite bude kompletná, keď na ňu čakám už tri mesiace..

Ďalším bodom chcem vyjadriť úctu obyvateľom tohto mesta. Prídete napr. k svojmu bytu, nezaparkujete, lebo však aj z Košíc má takú istú šancu zaparkovať ako vy, do kontajnerov vyhadzuje odpad hocikto. Pýtam sa, prečo nezavediete nejaké zvýhodnenie obyvateľa Nitry, veď predsa daň z nehnuteľností platí obyvateľ Nitry, či? Za odpad platí obyvateľ Nitry, či? A parkovať by mal obyvateľ bytovky, či? Ak by sa spravil v Nitre prieskum, či ľudia cítia, že vám na nich trošku záleží, tak sa obávam, že by to dopadlo veľmi tragicky pre vás, veď robia sa mnohé prieskumy, ich výsledky vás asi netešia. Prečo sa ľudia musia dožadovať základných vecí, ako je parkovanie, oprava ciest, hájenie ich práv, fungujúcej smetnej politiky, kde sú rovní a rovnejší, vďaka ktorým sa odstraňujú tabule pri polopodzemných kontajneroch, ako napr. na Parkovom nábreží.

Taktiež centrum mesta, to je v skratke do plaču, pešia zóna mŕtva.. Tam je viac bezdomovcov ako mačiek, a tí sú dobrí akurát pre vás, keď potrebujete získať hlasy na vašu novú stranu..  

Prečo sa nepýtate bežných ľudí na ich názory? Ťažká kritika obyvateľa Nitry na vedenie mesta
Podpisová akcia pre Hattasovu novú stranu.

Chcem sa ešte spýtať, načo je dobré pustiť cyklistov na pešiu zónu, však pustime tam aj autá, bude to lepšia funkcia toho priestoru .. Dúfam, že cyklistom bude vyčlenený aspoň cyklistický pruh, aby nedošlo k ďalším nehodám, ľudia si na permanentne opravovanej dlažbe aj bez bicyklov lámu nohy, takto si to neviem predstaviť, ako budú ľudia odskakovať na „pešej zóne“.. Ďalšia zaujímavosť je, že pred Orbisom developer skultúrni priestor jeho vyasfaltovaním, a vy na ďalší deň idete revitalizovať územie a poviete, že je to potrebné odstrániť a dať tam dlažbu, to už nie je mrhanie finančnými prostriedkami? Z druhej strany Orbisu dáte developerovi požiadavku na cyklotrasu, ktorá bude 30 metrov dlhá, tu mi je už aj zbytočné ďalej hovoriť niečo, každý kto len vidí a používa zdravý rozum, si domyslí..

Záverom ešte niečo: v Radničných novinách bola bombastická správa, že sa opravila kritická Hanulova ulica … Ste primátorom krajského mesta alebo dediny, že sa tešíte z opravy jednej ulice?

Tiež ste opravili úsek na Vodnej, ale viete, čo je kritické? Napr. od potravín na Párovciach na Tulipánovú školu, kde je dialýza,  ulica Janka Kráľa od PKO smerom na Tulipánovú školu je horšia než tankodrom, ulica od Tabáňa na Párovské gymnázium, a mohol by som pokračovať. Bolo by dobré, aby o tom rozhodovali odborníci a tí rozhodovali o konkrétnych opravách, urobili poradovník kritických úsekov a ním sa mesto aj riadilo..

Pevne verím, že v ďalších voľbách sa mesto dostane do dobrých rúk a bude už len prosperovať, nie ako doteraz, kedy hlavnou prioritou bolo nabrať si úvery a mesto zadĺžiť bez toho, aby bolo vidieť aj nejaké výsledky. Možno tu sedí aj budúci primátor a moje slová si vezme k srdcu a urobí všetko pre blaho mesta,“ dodal na záver JUDr. Peter Kellner.

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články