14.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

Odtrhlo mi srdce a zrútil sa mi svet, žiali Miloš nad tragickou smrťou vnuka Olivera (†18)

Tragédia, ktorá sa nikdy nemala stať. Rodičia v sekunde prišli o milovaného syna a dedko o vnuka, ktorému strašne fandil a podporoval ho v jeho úspešnej pretekárskej činnosti.

Sobota 13. novembra sa stala čiernym dňom pre Olivera († 18), ktorého partia chlapcov vytiahla z domu zajazdiť si. On, ako majster a vicemajster Slovenska, však za volantom nesedel. O život ho pripravila frajerina, ktorou sa zrejme chcel predviesť jeho kamarát, ktorý sedel za volantom.

Oliver bol proste dieťaťom, aké si každý rodič môže priať

Odtrhlo mi srdce a zrútil sa mi svet, žiali Miloš nad tragickou smrťou vnuka Olivera (†18)
Oliver (†18) sa už do svojej milovanej motokáry nikdy neposadí a nezajazdí si v nej. Zdroj: FB / OV

Tragická nehoda sa stala v Nových Zámkoch na účelovej komunikácii smerom na Bánov. Mladý, len 19-ročný vodič pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, zišiel z cesty a narazil autom značky Fabia do stĺpu elektrického vedenia. „Vozidlo sa následkom nárazu niekoľkokrát prevrátilo a vyvrátený stĺp naň spadol. V aute sa viezli piati mladí chlapci. Jeden 18-ročný chlapec zrážku neprežil, ďalší 19-ročný je vážne zranený a dvaja 18-roční a 19-ročný vodič sa zranili ľahšie,“ informovala o tragédii polícia. „Chlapci prišli pre neho na aute, vraj sa idú len previesť. A skončilo to tak hrozne,“ len s ťažkosťou zadŕža slzy chlapcov dedko Miloš. „Prečo išli práve tam na tú cestu?“ nechápe dedko, podľa ktorého keby za volantom sedel jeho vnuk, tak tú zákrutu v pohode vyberie aj pri vyššej rýchlosti, akú mali. Oliver v podstate jazdil už od svojich troch rokov. Na narodeniny dostal od svojej rodiny prvú motokáru, a odvtedy jazdil. Navyše, pri každej príležitosti so svojim otcom sledoval rôzne preteky, navštevoval výstavy áut, a jazdil súťažne na motokárach.

https://www.nitranoviny.sk/chlapci-neblaznite-pre-vasu-frajerinu-zomieraju-na-ceste-vasi-mladi-kamarati/

„Bol veľmi dobrým šoférom. Aj sme ho upozorňovali aby radšej šoféroval on keď pôjdu niekam s chlapcami. Žiaľ, stalo sa to, čo sa stalo,“ hovorí Miloš a dodáva so slzami v očiach: „Veľmi som mu fandil a aj kvôli nemu sme začali v Nových Zámkoch stavať novú autodráhu. A teraz čo? Pre koho bude? Doslova mi odtrhlo srdce a zrútilo sa všetko, na čom som s ním chcel stavať.“ Podľa dedka išlo jeho vnukovi jazdenie na motokárach veľmi dobre a už kuli plány do budúcna. „Žiaľ, nič z toho sa už nestane. V sekunde sa mi zrútil svet,“ vraví zúfalý Miloš. „Oliverko mal veľa snov. Po maturite chcel ísť na vysokú školu ekonomickú. V kolektíve bol mimoriadne obľúbený, pretože bol dobrosrdečný, pozorný však bol aj k rodine. Bol technicky zdatný a zručný, veci bral z nadhľadu. Bol proste takým dieťaťom, aké si každý rodič môže priať. Nám bolo cťou mať takého syna aspoň 18 rokov,“ povedal so slzami v očiach otec Marián. Osudným sa jeho synovi stal elektrický stĺp, ktorý sa po nehode zrútil na havarované auto tak nešťastne, že Olivera pripravil o život.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články