2 C
Nitra
utorok, 28 marca, 2023

Šialené: Španiel sa prebral po 35 rokoch v kóme! Nezažil nástup internetu či mobilných telefónov

Doslova šialený a zároveň neuveriteľný príbeh má z sebou dnes už 65-ročný Španiel, ktorý upadol do kómy keď mal 22 rokov. Trvalo dlhých 35 rokoch kým sa opäť prebral k životu, a odvtedy sa musel učiť takmer nanovo žiť.

Viete si predstaviť, že by ste sa večer ľahli spať a zobudili sa až o 35 rokov? Že nie? Tak potom vedzte, že dnes už 65 ročnému Španielovi sa to stalo. O jeho doslova neuveriteľnom príbehu informuje portál tvnoviny.sk. Z mladého muža sa totiž po prebratí sa z kómy stal takmer dôchodca. On sám ale tvrdí, že sa aj napriek vyššiemu veku cíti na 29 rokov.

Zo 65 rokov v skutočnosti prežil iba 29, a na to sa aj cíti

Šialené: Španiel sa prebral po 35 rokoch v kóme! Nezažil nástup internetu či mobilných telefónov
Takto vyzeral Španiel vo svojich 22 rokoch keď pracoval na lodi kde sa mu stal úraz, po ktorom bolo 35 rokov v kóme. Zdroj: screenshot video

Všetko sa to začalo v roku 1979 keď mal vtedy ešte mladý muž 22 rokov. V čase keď sa stalo nešťastie pracoval na lodi. Upadol do kómy a jeho rodina čakala, kedy sa preberie. To, že bude čakať 35 rokov, však absolútne netušila. Po nehode sa ho ujala manželka, ktorá si spravila opatrovnícky kurz aby sa o neho mohla starať. Z vegetatívneho spánku sa však prebral až v roku 2014, keď mal 59 rokov! Ako sám hovorí, odvtedy žije druhý život. Okrem bežných vecí sa naučil používať počítač alebo mobil, pretože v mladosti nezažil nástup internetu či mobilných telefónov. Nevedel ani o páde dvojičiek, vojne v Iraku či zrútení berlínskeho múru.

https://www.nitranoviny.sk/hroza-neuveritelne-smutny-pribeh-otca-ktoremu-po-ockovani-pfizerom-zomrel-jeho-jediny-16-rocny-syn-video/

„Keď som sa zobudil, myslel som si, že je prvý marec 1979. Som vďačný mojej manželke, pretože obetovala celú svoju mladosť. Keď sa mi stala tá nehoda mala len 19 rokov, ale po celý čas bola pri mne a verila, že sa zobudím. Aj keď lekári boli proti,“ spomína na „mladosť“ Španiel. „Keď mi manželka podala zrkadlo, neveril som, čo vidím. Bol som mladík a v odraze som videl starca. Hovoril som jej, že toto nie je pravda, že toto nemôžem byť ja. Mal som biele vlasy aj bradu,“ hovorí položartom.

Teraz už spokojný Španiel však tvrdí, že napriek vyššiemu veku sa cíti na 29 rokov. K plaveniu po mori sa vrátiť už nemôže, a tak sa chce venovať písaniu kníh. Najbližšie plánuje vydať autobiografiu. „Ak spočítam tých 22 rokov, čo som žil, a posledných sedem, keď som sa prebral, mám naozaj 29. Ostatné roky som neprežil. Cítim sa mladý,“ uzavrel dnes 65-ročný muž, ktorý tvrdí, že svoj druhý život si chce užiť naplno.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články