14.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

Chlapci, nebláznite! Pre vašu frajerinu zomierajú na ceste vaši mladí kamaráti

Špirála smrtí mladých ľudí, ktorí zomreli pri dopravných nehodách vinou bláznivej jazdy približne rovnako mladých vodičov sa v Nitrianskom kraji akoby nechcela zastaviť. Pribudnú dva nové kríže.

Zvykne sa hovoriť, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. Tých nešťastí, pri ktorých zomierali mladí ľudia, bolo ale za pár dní až priveľa. A najmä v Nitrianskom kraji. Okrem toho tam vinou mladého vodiča zomrel aj 62-ročný chodec. Pri jednej zo smrteľných nehôd dokonca úradoval alkohol. Polícia v Nitrianskom kraji informovala hneď o troch nehodách, pri ktorých boli mladí vodiči a zomierali mladí ľudia. A ešte jedno mali tieto nehody spoločné – dátum 13. novembra.

Pre šialenú jazdu kamaráta zomrel skvelý športovec

Chlapci, nebláznite! Pre vašu frajerinu zomierajú na ceste vaši mladí kamaráti
Na šialenú jazdu 19-ročného vodiča doplatil životom jeho 18-ročný kamarát. Zdroj: FB / Polícia NR kraj

Ako sme vás informovali, ešte v piatok popoludní sa medzi Komjaticami a Lipovou v okrese Nové Zámky stala tragická nehoda, pri ktorej po čelnej zrážke na mieste zomreli 36-ročný vodič Miroslav a aj jeho 33-ročná manželka Eva, po ktorých zostalo sirotou 5-ročné dievčatko. A dôvod? Vodič sa zrejme viac venoval mobilu ako volantu a situácii pred sebou. Ďalší mladý človek zomrel v soboru okolo jedenástej hodiny v noci došlo k nehode v Nových Zámkoch na účelovej komunikácii smerom na Bánov. Pri nehode mladý vodič Škody Fabia pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, zišiel z cesty a s autom narazil do stĺpu elektrického vedenia.

https://www.nitranoviny.sk/neuveritelne-tragedie-pri-dvoch-nehodach-zomreli-v-priebehu-par-hodin-az-styria-mladi-ludia/

„Vozidlo sa následkom nárazu niekoľkokrát prevrátilo a vyvrátený stĺp naň spadol. V aute sa viezli piati mladí chalani. Jeden, 18-ročný chlapec zrážku neprežil, ďalší, 19-ročný je vážne zranený a dvaja 18-roční a 19-ročný vodič sa zranili ľahšie,“ napísala v statuse polícia. Nebohý iba 18-ročný Oliver bol majster Slovenska v jazde na motokárach a zároveň jeden z najlepších športovcov mesta Nové Zámky. Zraneniam podľahol na mieste. Čo bolo presnou príčinou tragédie zisťuje polícia. Podľa našich informácií vodič alkohol v dychu nemal, no údajne šiel veľmi rýchlo. Polícia tragickú nehodu vyšetruje a vo veci začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

https://www.nitranoviny.sk/obrovska-tragedia-po-zrazke-s-kamionom-zomreli-pod-velkym-kolosom-styria-mladi-muzi/

Zabíjala nielen rýchla jazda, ale aj alkohol za volantom

Chlapci, nebláznite! Pre vašu frajerinu zomierajú na ceste vaši mladí kamaráti
Iba 30-ročný vodič tohto auta zrazil v Šali 62-ročného chodca, do ktorého ešte vrazila ďalšia 30-ročná vodička. Zdroj: FB / Polícia NR kraj

Ďalšia tragédia, pri ktorej sedel za volantom mladá chlapec, a navyše opitý, sa stala krátko po polnoci v obci Koniarovce v okrese Topoľčany. Mladým iba 21- ročný vodič osobného auta pravdepodobne nezvládol riadenie, s vozidlom zišiel z cesty a narazil do plota rodinného domu. Pri náraze vyletel z auta jeho 17-ročný spolujazdec, ktorý na následky utŕžených zranení zomrel na mieste nehody. „Vodič bol policajtmi podrobený dychovej skúške, tá bola pozitívna – 1,31 promile! Predbežnou príčinou tejto dopravnej nehody bola vysoká rýchlosť, ktorou auto obcou prechádzalo a samozrejme alkohol v krvi vodiča, ktorý mu zrejme dodal potrebnú guráž,“ uviedla v statuse nitrianska polícia, ktorá okolnosti, mieru zavinenia a presnú príčinu tejto tragédie vyšetruje. Aj v tomto prípade bolo začaté trestné stíhanie.

https://www.nitranoviny.sk/opat-nepochopitelna-tragedia-na-ceste-policajt-do-sluzby-uz-nikdy-nepride/

Aj do tretice bol zo smrti účastníka cestnej premávky zrejme vinný mladý vodič. V sobotu 13.11. podvečer v Šali na kruhovej križovatke pri nákupnom centre došlo k zrážke osobného auta a chodca. 30-ročný vodič VW Sharan pravdepodobne neskoro spozoroval 62-ročného chodca a došlo k zrážke. Telo chodca následne spadlo rovno pod kolesá iného vozidla, ktoré riadila 30-ročná vodička. Muž na následky zranení zomrel na mieste nehody. Okolnosti, miera zavinenia a presná príčina tejto tragédie sú predmetom vyšetrovania. „Neustále meranie najvyššej povolenej rýchlosti, cestné kontroly zamerané na požitie alkoholu a omamných látok vodičmi pred jazdou, telefonovanie, nesprávny spôsob jazdy a iné porušenia pravidiel budú predmetom našich kontrol aj naďalej, a to aj pri špeciálnych akciách,“ upozorňuje na svojom profile polícia.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články