17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Mesto Trnava vyhlásilo súťaž na výstavbu novej kompostárne

Spolu 120 dní by mala podľa predpokladu mesta Trnava trvať výstavba novej kompostárne, na ktorú radnica aktuálne vyhlásila verejné obstarávanie (VO). Počíta s nákladom 1,695 milióna eur bez DPH, pričom o víťazovi rozhodne kritérium najnižšej ceny. Uvádza to vo vestníku VO.

Kompostáreň bude situovaná v bezprostrednej blízkosti existujúcej skládky komunálneho odpadu na Zavarskej ceste. Ide v poradí už o druhé zariadenie, prvá kompostáreň funguje už viac ako dve desaťročia. Ročne zhodnotí približne 15.000 ton biologického odpadu, no nie je technologicky vybavená na spracovanie kuchynského odpadu. Podľa hovorkyne radnice Veroniky Majtánovej ide zároveň o druhú vyhlásenú súťaž, v predchádzajúcej sa vysúťažilo technologické zariadenie. O novej kompostárni hovorilo mesto už viac ako pred dvoma rokmi. Prostriedky na výstavbu, technológie a dodávku veľkoobjemných nádob na bioodpad získalo z výzvy rezortu životného prostredia.

Kompostáreň má mať ročnú kapacitu 4990 ton biologicky rozložiteľného kuchynského odpadu. Projekt okrem iného zahŕňa realizáciu spevnených plôch na prípravu materiálu, triedenie a dozrievanie kompostu, kompostovacie boxy, halu spracovania kuchynského odpadu či žumpu splaškových vôd. Lehota na predkladanie ponúk je do 24.marca.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x