13.1 C
Nitra
nedeľa, 18 februára, 2024

Objaviteľka omikronu, doktorka Coetzee: Aj neočkovaní, ak sa omikronom infikujú, túto infekciu oveľa ľahšie prekonajú ako pri Delte!

Koronavírusový variant objavili pred niekoľkými týždňami na juhu Afriky. A od tej doby sa stal doslova strašiakom po celom svete. Teda nie celkom po celom svete, ale len tam, kde potrebujú vládni politici držať svojich „poddaných“ na uzde. Tak, ako napríklad na Slovensku.

O omikrone sa síce hneď od začiatku aj u nás hovorilo, že je síce nákazlivejší, ale že po ňom nekončí toľko ľudí v nemocniciach na umelej pľúcnej ventilácii, a ani naň toľko ľudí nezomiera. A tu ajhľa, odrazu je všetko ináč a naši vládni politici a ich „odborníci“ už tvrdia niečo iné a za najväčšieho strašiaka vyhlásili – omikron. Že to ale vôbec nie je tak, ako sa nám to snažia nahovoriť píše vo svojom článku Roman Bednár, ktorý v ňom cituje objaviteľku omikronu. Tá je totiž doslova zdesená z prehnanej reakcie kvôli nemu v Európe.

Nič nie je na omikrone také, čo by oprávňovalo zaviesť také extrémne opatrenia

Juhoafrická lekárka doktorka Angelikque Coetzee diagnostikovala, liečila a aj oznámila prvý prípad infekcie omikronom. Žiaľ, už celé týždne je politikmi a mainstreamovými médiami nový variant korony omikron zneužívaný na to, aby sa medzi ľuďmi šírilo ešte viac strachu a paniky. Angelikque Coetzee hovorila o tom šokovane a s nepochopením v britskom Daily Mail, kde okrem iného povedala: „Chcem zdôrazniť, že nič nie je na omikrone také, čo by britskú vládu oprávňovalo zaviesť také extrémne opatrenia, ako to urobila. V JAR nemusel ísť do nemocnice nikto, kto sa infikoval omikronom. Môj prvý omikron pacient bol mladý muž a jeho symptómy boli slabé. Podobne to bolo i s ďalšími pacientmi,   ktorí mali bolesti v svaloch, údoch, bolesti hlavy a pociťovali únavu. Asi po piatich dňoch ich symptómy dozneli, a to bolo všetko.“

Omikron v Juhoafrickej republike žiadnu veľkú šarapatu nerobí, no u nás sa ním už mohutne straší, krúti hlavou Mesík

Lekárka Coetzee podľa Bednára varuje Európu, že ak podnikne nesprávne kroky, tak sa zmešká využiť to pozitívne, čo omikron so sebou prináša, keďže priebeh tejto infekcie u postihnutých je ľahký. „Pretože keď táto nákaza prejde cez veľkú časť obyvateľstva, tak to bude mať za následok jeho zvýšenú imunitu. A to by bolo podľa nej veľmi prospešné pri výskyte ďalších variantov korony. Preto lockdowny a ďalšie prísne obmedzenia tomuto pozitívnemu efektu omikronu zabránia,“ konštatuje Roman Bednár a dodáva, že Coetzee zdôraznila, že v JAR sa vôbec neuvažovalo zaviesť kvôli omikronu nové reštrikcie a lockdowny. „V JAR bolo len 26% obyvateľstva dvakrát zaočkovaných a 31% jeden krát. Doktorka Coetzee vyhlásila, že aj neočkovaní, ak sa omikronom infikujú, tak túto infekciu oveľa ľahšie prekonajú ako to je pri Delte,“ uvádza na samý záver svojho článku Roman Bednár.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články