23.7 C
Nitra
pondelok, 15 apríla, 2024

V kresle ministra obrany sme nemali väčšieho grázla a hulváta ako dnes, konštatuje Eduard Chmelár

Slováci sa iba pred pár dňami dozvedeli, že podpis vojenskej zmluvy medzi naším štátom a USA ohľadom vojenskej prítomnosti americkej armády u nás je už takmer na spadnutie. Ruské vojenské základne tak po troch desaťročiach vystriedajú iné – americké!

Na pripravovanú vojenskú dohodu s USA upozornil pred pár dňami v statuse politický analytik a neúspešný prezidentský kandidát v minulých voľbách Eduard Chmelár. A bol to on kto spísal a na sociálnej sieti zverejnil petíciu na jej odmietnutie, pretože je, podľa neho, pre Slovensko extrémne nevýhodná. Petíciu síce zatiaľ podpísalo „len“ asi 23 tisíc Slovákov, Chmelár, ako informuje v ďalšom statuse, už k dohode pripravuje hromadnú pripomienku.

Niektorí politici obviňujú druhých z toho, čo je vlastné práve im

„Slovník, ktorý dlhodobo používa voči svojim oponentom Jaroslav Naď, ho už dávno diskvalifikuje zo zastávania akéhokoľvek verejného úradu. Od čias Gottwaldovho zaťa Alexeja Čepičku sme nemali v kresle ministra obrany väčšieho grázla a hulváta ako dnes,“ konštatuje tvrdo hneď v úvode Chmelár a dodáva, že o politickom rozhodnutí generála Jozefa Viktorína pridať sa k exkotlebovcom si môže myslieť čokoľvek, ale nereagovať na jeho vecné argumenty a vynadať mu do falošných generálov, klamárov, fušerov, trapkov a… (to som použil tie slušnejšie slová, nebudem sa znižovať k vulgarizmom), je vizitkou toho, kto tieto nadávky vyslovil, nie toho, komu boli určené. „Pre jedincov tohto druhu je charakteristické, že obviňujú druhých z toho, čo je vlastné práve im. Jaro Naď je mnohonásobne usvedčený klamár, ale do klamárov nadáva všetkým naokolo. Sedí vo vláde plnej falošných magistrov, ale radšej bude vykrikovať niečo o falošnom generálovi. Snaží sa prekričať vlastné svedomie ako zbabelec nachytaný na hruškách, lebo vie, že nemá na to, aby porazil súpera v súboji racionálnych argumentov,“ pridáva Chmelár.

Kam sa podela vaša česť a zodpovednosť? Predáte Slovensko za 100 miliónov? Nehanbíte sa? Pýta sa Eduard Chmelár našich politikov

Snažiť sa o nejakú slušnú odbornú diskusiu s Jarom Naďom podľa politického analytika prosto nemá význam. „On vie, že tento národ zradil a podviedol, my vieme, koho úlohy plní, je zbytočné pokračovať v takýchto prekáračkách. Preto na jeho brechanie nemá vôbec význam reagovať, budeme sa s ním rozprávať úplne inak,“ odkazuje Chmelár a dodáva, že právnici občianskeho združenia Zjednotení za mier už pripravujú návrh hromadnej pripomienky k návrhu na uzavretie Dohody o spolupráci v oblasti obrany medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Spojených štátov amerických. „My vieme, že to zverejnili naschvál v tomto sviatočnom období, aby na pripomienkovanie bolo čo najmenej času a aby bola verejnosť čo najmenej bdelá, ale nevadí, na ich nečestné spôsoby sme zvyknutí,“ konštatuje stroho Chmelár, ktorý zároveň upozorňuje, že v najbližších dňoch na stránke združenia zverejnia hromadnú pripomienku, na ktorú budú potrebovať 500 podpisov.

Eduard Chmelár: Progresívni trollovia v službách americkej propagandy

Títo skorumpovaní politici schvália všetko, čo im predložia

„Zároveň prosím chronických hundrošov, aby si dali aspoň tentoraz pohov a svojím pesimizmom nedemoralizovali verejnosť. Pýtate sa, či to má význam? Vždy to má význam. Ako občania nemôžete urobiť viac. Tentoraz ide naozaj o niečo viac, ide o našu slobodu,“ prízvukuje Chmelár, podľa ktorého to mnohí ale ešte stále nechápu. Ktosi sa ho vraj spýtal, či nová vláda nemôže túto zmluvu jednoducho zrušiť. „Nie, nemôže. Počiatočná (nevypovedateľná) platnosť dohody je 10 rokov, po ktorých sa automaticky predlžuje. Po uplynutí tejto lehoty síce máte formálne právo vypovedať dohodu s 1-ročnou výpovednou lehotou, zmluva však nedáva našej strane žiadne záruky. Inými slovami, vy síce môžete dohodu vypovedať, ale ak s tým americká strana nebude súhlasiť, tak s tým nič neurobíte, lebo podľa čl. 29, ods. 3 sa spory nesmú predložiť „žiadnemu vnútroštátnemu súdu ani žiadnemu medzinárodnému súdu, tribunálu alebo podobnému orgánu, ani žiadnej inej tretej strane“. Už chápete? Ak to schválime, chytíme sa do podobnej pasce ako Kuba, ktorá už šesťdesiat rokov nevie dostať z ostrova Američanov a zatvoriť ich vojenskú základňu Guantánamo,“ vysvetľuje politický analytik.

„Možno si kladiete otázku, prečo to robím, keď je oveľa pravdepodobnejšia možnosť, že títo skorumpovaní politici schvália všetko, čo im predložia. Robím to preto, lebo v roku 1991 som sa netešil z odchodu sovietskych vojakov preto, aby mi po tridsiatich rokoch nová generácia kolaborantov šliapala po mojich snoch o slobode a pripravovala príchod amerických jednotiek. Robím to preto, lebo mám Slovensko veľmi rád a moja vlasť nie je na predaj. Keď viete, že robíte správnu vec, tak sa jej treba držať aj vtedy, ak neviete, či dobre dopadne. To ma naučili moji starí rodičia. A ja vám sľubujem, že v úsilí o mier a spravodlivosť nikdy nepoľavím,“ prízvukuje Chmelár, ktorý od Slovákov chce len maličkosť. Aby neklesali na duchu a podpísali túto petíciu: https://www.mojapeticia.sk/…/f29a9a58-cc21-4d97-93d9… „A keď bude hotová, aj hromadnú pripomienku k vojenskej zmluve s USA. Je to to najmenej, čo môžete urobiť pre to, aby v tomto štáte nezlomili posledné zvyšky odporu k militarizmu,“ uzatvára svoj status Eduard Chmelár.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články