34.2 C
Nitra
pondelok, 15 augusta, 2022

Omikron v Juhoafrickej republike žiadnu veľkú šarapatu nerobí, no u nás sa ním už mohutne straší, krúti hlavou Mesík

Svet po Delte najnovšie straší mutácia Omikron. Teda len niektoré štáty, medzi ktoré patrí aj Slovensko. Niežeby sme tu mali veľa nakazených, ale naši koaliční politici a ich „odborníci“ už maľujú čierne scenáre a chystajú sa na akúsi apokalypsu. Zvláštne, keďže sa o Omikrone hovorí, že má menšiu úmrtnosť.

Nech je akokoľvek, Slovákov treba strašiť a zatvárať doma, lebo inak sa proti vláde a jej nezmyselným opatreniam búria. A keďže to si predsa naši koaliční politici nemôžu dovoliť, treba namaľovať ten najčernejší scenár. Choré? Určite. A to aj z toho pohľadu, ako sa k tejto mutácii stavajú skutoční odborníci. Patrí medzi nich i analytik bezpečnostných rizík a vyštudovaný lekár Juraj Mesík, ktorý už po nástupe COVID-19 ponúkol niekoľko predpovedí, ktoré sa, na rozdiel do profesora Krčméryho, aj naplnili či napĺňajú. V statuse sa teraz vyjadruje aj ku „strašiaku“ Omikronu.

Vyzerá to tak, že sa zopakuje situácia spred roka

„Slovensko, EUrópu aj USA obchádza štrašidlo omicronu!“ píše hneď v úvode Mesík, podľa ktorého ústredný plagiátor Igor Matovič vyhlasuje: „Ak udrie v plnej sile omikron, treba zaviesť lockdown pre ľudí 60+. Šéf OĽaNO to navrhuje bez ohľadu na to, či sú alebo nie sú zaočkovaní proti Covidu. Kontrahovaná tlač (podľa vzoru Washington Post a ďalších médií udávajúcich tón) prikladá podľa Mesíka svoje polená pod kotol strachu a mRNA propagandy. „Pripravte sa, že omikron príde skôr, ako delta odíde. Vyzerá to tak, že sa zopakuje situácia spred roka, keď vianočné sviatky a silvestrovské oslavy naštartovali vlnu vtedy infekčnejšieho variantu alfa… Scenár, že delta vlna nestihne ešte opadnúť a už nás zavalí omikron, ktorý naženie ľudí do už preplnených nemocníc, nie je v tejto chvíli len katastrofický, ale, žiaľ, aj reálny. Dávajte si pozor a choďte sa zaočkovať,“ prezrádza vyštudovaný lekár čo-to z našej kontrahovanej tlače.

Igor Matovič: Ak udrie v plnej sile omikron, treba zaviesť lockdown pre ľudí 60+

Ako to ale podľa vypadá analytika bezpečnostných rizík v realite? „V Južnej Afrike, kde omicron pred skoro mesiacom prví zaznamenali (alebo boli tak dobromyseľní, že ho prví nahlásili), nedošlo k žiadnemu zvýšeniu počtu úmrtí ani vážnych hospitalizácií. Aktuálne tam zomiera 11x menej ľudí na milión obyvateľov ako v bohatej a „preočkovanej“ EUrópe, kde počet mŕtvych stále vytrvalo stúpa. (Juhoafričanov je „plne opichaných“ 26% – EUrópanov 68%),“ píše Mesík a dodáva, že počet „prípadov“ pritom prudko vyletel aj v Južnej Afrike. „Keďže tam určite testujú menej ako na našom vášnivo (a super draho) ošpajdlovanom kontinente, dá sa predpokladať, že „prípadov“ je tam možno aj viac ako v EÚ. Ale nezomierajú,“ prízvukuje vyštudovaný lekár.

Nový variant Omikron VYSTRAŠIL vedcov, ako sa proti nemu chrániť

Juhoafričania na rozdiel od EUrópanov včas a účinne liečia

„Čo to môže znamenať diskutuje vo včerajšom videu Chris Martenson (link TU, žiaľ len v angličtine). Jedno z vysvetlení je, že omicron je síce nákazlivejší, ale vyvoláva menej vážne ochorenie (juhoafrická lekárka vo videu hovorí o jeho miernom priebehu). Sú možné aj iné – napríklad, že sa Juhoafričania na rozdiel od EUrópanov včas účinne liečia, alebo že tam začína leto a populácia už má dostatočne vysoké hladiny vitamínu D,“ konštatuje Mesík.

https://www.facebook.com/juraj.mesik.7/posts/10223779309564697

Ani jedno ani druhé podľa Mesíka v EUrópe nehrozí. „Zima ešte len začína, takže tí, ktorí neberú dostatočné dávky D budú čoraz zraniteľnejší. A korupčné vlády sú odhodlané až na doraz sťažovať občanom prístup k Ivermectinu, HCQ, aj k informáciám o iných účinných látkach. V záujme gigantických a pre zainteresovaných extrémne výnosných nákupov remdesiviru, molnupiraviru, špáradiel nosohltanov a samozrejme ampuliek vírusovej mRNA zvaných „vakcíny“,“ končí svoj status vyštudovaný lekár Juraj Mesík.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články