28.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Nový nitriansky primátor? Igor Kršiak dnes ohlásil svoju kandidatúru

Dnes na tlačovke ohlásil svoju kandidatúru na post primátora krajského mesta Nitra JUDr. Igor Kršiak. Spolu s ním sa verejnosti predstavili uchádzači o dôveru na miesta poslancov a jeho podporovatelia.

Nový nitriansky primátor? Igor Kršiak dnes ohlásil svoju kandidatúru
Igor Kršiak

V tíme Igora Kršiaka nechýbali zvučné mená z oblasti kultúry, komunálnej politiky, ale ani súčasný šéf lídra Pre fungujúcu Nitru, primátor Trnavy Peter Bročka.

Z Nitry sa vyhnať nedám

Volebnou líderkou pre nastávajúce voľby sa stala Tatiana Kubinec, ktorú mnohí poznajú predovšetkým ako hovorkyňu nitrianskej Fakultnej nemocnice. Ďalšou ženou v tíme je aj súčasná poslankyňa mestského zastupiteľstva v Nitre Petra Ajdariová.

Medzi ďalšími, ktorí sa budú spoločne uchádzať o dôveru Nitrančanov, patria Ján Greššo ml., Miloš Dovičovič, režisér Peter Oravec, bloger Juraj Veverka a mnohé ďalšie tváre.

Poslanec Ján Greššo: Podnet som podal ja, pretože sa domnievam, že primátor prekročil svoje právomoci

Začínajúcu kampaň prišli podporiť aj známe osobnosti mesta, herečka Gabika Dolná, Ján Greššo st., Mário Kuli Kollár či Janko Škorec z Desmodu.

Ako zhodne uviedli, spojila ich myšlienka dobre fungujúceho krajského mesta. Chceme spájať ľudí, robiť veci inak a kvalitnejšie, zaznelo z úst Igora Kršiaka.

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články