19.1 C
Nitra
streda, 29 mája, 2024

Ľudia v karanténe NESMÚ VOLIŤ, v Štitároch sa dnes konajú voľby starostu

V sobotu o 7.00 h sa v 15 obciach otvorili volebné miestnosti. Obyvatelia si v doplňujúcich voľbách vyberajú nových starostov i poslancov obecného zastupiteľstva.

Voľby do orgánov samosprávy obcí sprevádzajú protiepidemické opatrenia. Volebné miestnosti sú otvorené do 22.00 h. V Nitrianskom kraji sa dnes volí starosta obce Štitáre a nový poslanec v obci Čifáre.

Ľudia v karanténe NESMÚ VOLIŤ, v Štitároch sa dnes konajú voľby starostu

„Do volebnej miestnosti sa môžu dostaviť všetky osoby okrem tých, ktorým bolo nariadené obmedzenie osobnej slobody z dôvodu ochrany verejného zdravia,“ uviedol tlačový odbor Ministerstva vnútra (MV) SR.

Voliči, ktorí majú na základe rozhodnutia regionálneho hygienika nariadenú domácu izoláciu, nemôžu podľa MV voliť ani osobne vo volebnej miestnosti, ani prostredníctvom prenosnej volebnej schránky. Informáciu o týchto voličoch má okrsková volebná komisia uvedenú v zozname voličov, informoval portál teraz.sk.

V obci Štitáre ide o 5 ľudí z 865 voličov, ktorí sa volieb nesmú zúčastniť a nebudú si môcť uplatniť svoje právo voliť, dozvedeli sme sa v obci.

Voliči a členovia volebných komisií musia dodržiavať všetky platné opatrenia nariadené Úradom verejného zdravotníctva SR, pokiaľ ide o prekrývanie dýchacích ciest, hygienu rúk, ako aj odstupy.

(heď)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články