17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Nitriansky šport a dotácie od mesta naň? „HATASTROFA“!!! Alebo nie?

Šport bez peňazí síce existovať môže, no ten na vyššej úrovni len na papieri. Kto robí v športe vie, že bez financií sa to jednoducho nedá. A tak to teda je, že buď športovcov podporuje štát, samospráva, alebo – rodičia. A tí sú nie raz tými najväčšími sponzormi.

O problémoch pri financovaní v kedysi slávnom slovenskom futbalovom klube FC Nitra už portál nitranoviny písal, rovnako aj o tom, ako nitrianska radnica „podporuje“ šport. Ako však píše v statuse facebookový profil Hatastrofa, s peniazmi pre šport pod Zoborom je to vážne zlé. Teda ak nie doslova katastrofálne. A to tam títo ľudkovia chcú sedieť a sľubovať „modré z neba“ aj v ďalšom období.

Dotácie sa síce odhlasovali, lenže…

Mesto Nitra dotuje športové kluby – ale len na papieri,“ píše sa hneď v úvode status Hatastrofa, pričom ešte pripomína, že pred pár týždňami bolo niekoľko statusov a fotiek, ako sa Mesto Nitra (alias primátor) stará o športové kluby. „Dokonca sme tu mali nového najvernejšieho fanúšika nitrianskeho hokeja, ktorý (ako správny ultrafan) „pravidelne“ navštevoval zápasy a v obleku počas každej prestávky niekoľkokrát obehol štadión, aby pozdravil ďalších verných fanúšikov a podelil sa s nimi o radosť z hry,“ ukazuje Hatastrofa na „BIG“ fanúšika športu pod Zoborom (primátora Hattasa). „Mestské zastupiteľstvo schválilo 21.4.2022 dotácie športovým klubom, ktoré pôsobia na území Nitry v celkovej výške 606.209 eura, no ani po šiestich týždňoch od prijatia uznesenia športové kluby nevideli ani cent. A zrejme najbližšie týždne ani neuvidia,“ prezrádza profil Hatastrofa.

Nitriansky šport a dotácie od mesta naň? „HATASTROFA“!!! Alebo nie?
Zdroj: FB / Hatastrofa

Dôvod je, podľa profilu, jednoduchý – MESTO NEMÁ PENIAZE! „Nemá zdroje na krytie bežných výdavkov. Deje sa presne to, o čom časť poslaneckého zboru hovorila pri schvaľovaní rozpočtu na rok 2022. Teda že rozpočet je vyrovnaný len na papieri a v skutočnosti čísla na strane príjmov nemajú zďaleka reálny základ,“ konštatuje smutne profil a dodáva, že o tom svedčí aj fakt, že sa momentálne „zaťahuje“ brzda v podobe viazania výdavkov, teda každému odboru Mestského úradu sa pozastavuje čerpanie časti výdavkov.

Lovári“ spod Zobora chcú zmeniť život rómskej komunity k lepšiemu, pridal sa k nim aj známy muzikant!

Jednoducho, hospodárenie súčasného vedenia za uplynulé roky je jedna veľká tragédia, ktorá nás dohnala až k týmto radikálnym riešeniam,“ končí svoj smutne-veľavravný status profil Hatastrofa. My len pripomíname, že sa blížia voľby, pred ktorými sa zvyknú rozhadzovať peniaze plným priehrštím. V Nitre to pred štyrmi rokmi ukázali, lenže len slovne a na papieri. A realita je aká? Slušne napísané – smutná! A presne v súlade s príslovím „Sľuby sa sľubujú, blázni sa radujú“.  

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články