26.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Podľa Fica je za blamáž s ruskou ropou zodpovedný Sulík, musí preto čeliť odvolávaniu

Dovoľte mi vyjadriť sa k dvom udalostiam. Tou prvou je rozhodnutie prezidentky Čaputovej, že vetuje zákon z dielne Igora Matiča, zákon, ktorý sa tvári, že kompenzuje rodinám obrovské zdražovanie. Hoci im v podstate nedáva nič.

V roku 2022 je to zvýšenie rodinných prídavkov o 4 eurá mesačne, zvýšenie daňového bonusu v priemere o 23 eur a jednorazových 75 eur v máji, ako zvýšený rodinný prídavok. To nevykryje ani zvýšenú cenu nafty a benzínu, nie to ešte celé obrovské zdražovanie. Náš postoj v SMERe – SD je jasný.

Zákon Igora Matoviča nemôžeme opätovne podporiť, lebo je výsmechom ľuďom. A opätovne budeme navrhovať, aby vláda zaviedla osobitnú bankovú daň, ktorá môže ročne priniesť do rozpočtu až 300 mil. eur a tie sa môžu okamžite použiť na akýkoľvek kompenzačný program pre ľudí.

Klub 500: Nikdy sme sa nedopustili žiadnej trestnej činnosti

Druhou témou je nehorázna hádka medzi vraj premiérom Hegerom a ministrom hospodárstva Sulíkom, kto je zodpovedný za blamáž pri ochrane slovenských národných záujmov v Bruseli. Heger totiž vyrokoval v Bruseli pre Slovensko podmienky v oblasti dovozu ruskej ropy, ktoré by sa dali prirovnať výsledku Napoleona pri Waterloo.

Dnes sa Sulík neštítil ukazovať verejne fotografie súkromnej SMS komunikácie s vraj premiérom Hegerom. Keby som bol predsedom vlády, Sulík už vo vláde nie je. To je ale nepodstatné. Podstatné je, že Sulík dával spoločne s Korčokom Hegerovi podklady, na základe ktorých v Bruseli zradil všetko slovenské, čo sa len zradiť dá. A že nafta a benzín budú stáť o chvíľu dve eurá a že ľudia na Slovensku a Slovnaft si môžu „hodiť slučku“, pretože títo Patovia a Matovia ich prakticky ekonomicky zničili.

Rebríček zodpovednosti za túto zradu slovenských národných záujmov v Bruseli je pre nás v SMERe – SD jasný – na prvom mieste je to Sulík, potom Korčok a na záver Heger. Preto vo štvrtok podávame návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi hospodárstva Sulíkovi za totálne babráctvo, lenivosť a ešte takú maličkosť, že poškodil všetkých občanov Slovenska.

YouTube video

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články