16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Smer podáva návrh na odvolanie Sulíka! Ide tiež rozbehnúť referendum o skončení vlády

Predseda strany SMER – SD R. Fico uviedol, že SMER nemá iné riešenie, ako podať návrh na odvolanie ministra hospodárstva Sulíka.

Ten je totiž spolu s premiérom Hegerom a ministrom zahraničných vecí Korčokom spoluzodpovedný za výsledky rokovaní na európskom summite, ktoré sa nedajú nazvať inak, ako ekonomická vlastizrada, alebo úmyselné poškodenie ekonomických záujmov Slovákov. 

„Myslíme si, že najväčšiu mieru zodpovednosti nesie minister hospodárstva Sulík. Nielen kvôli tomu, že téma ropy, výroby pohonných hmôt, téma plynu a všetkého ostatného spadá do kompetencie ministerstva hospodárstva a toto ministerstvo malo pripraviť predsedovi vlády riadne podklady na rokovanie na summite EÚ, ale aj preto, ako sa k tejto téme staval. My kričíme už niekoľko mesiacov, pozor, ide strašné zdražovanie. A on sprevádzal nejakých pofidérnych boháčov z Nemecka, venoval sa im, venoval im svoj drahocenný čas, podľa mňa aj nejaké peniaze z ministerstva hospodárstva na tupú propagáciu Slovenskej republiky,“ vysvetlil R. Fico.

Zopakoval, že Heger, Korčok a Sulík prakticky zničili Slovnaft. Títo páni svojou tuposťou a tým, že ustupujú záujmom USA spôsobili, že Slovensko príde o obrovské peniaze, pokiaľ ide o tranzit ropy a tiež zodpovedajú za to, že Slováci budú platiť oveľa viac za benzín a naftu. Predseda SMERu potvrdil, že je zozbieraných viac ako 30 podpisov a zajtra (štvrtok 9. júna) bude podaný návrh na zvolanie schôdze k odvolaniu ministra hospodárstva do národnej rady.

Druhá téma tlačovej besedy bola téma referenda. V tejto súvislosti R. Fico informoval, že dnes prebehli prvé tri rokovania, a to so stranou Hlas-SD, SNS a so stranou Republika. Táto téma bude ďalej komunikovaná s odbormi, s protifašistickými bojovníkmi, s Jednotou dôchodcov Slovenska a tiež bude zaslaný list všetkým primátorom a starostom, kde bude vysvetlené, v čom je podstata referenda.

 „Keďže sme v štádiu precizovania petičného hárku, môžem potvrdiť, že v piatok bude oficiálne predstavený petičný hárok, v piatok začneme zber podpisov a môžem rovnako potvrdiť, že všetky tri strany, s ktorými sme dnes rokovali, vyslovili plnú politickú podporu referendu. Náš cieľ je jasný – aby výsledkom referenda bol pád vlády. Druhým cieľom je, aby sa predčasné parlamentné voľby konali v roku 2023, najneskôr,“ povedal R. Fico.

Strana má záujem vyzbierať podpisy do 31. júla, čo je síce vzhľadom na leto náročné, no pokiaľ do toho pôjde celé spektrum opozičných strán, dopadne to dobre. Referendová otázka bude naformulovaná tak, aby prezidentka mala minimálnu šancu obrátiť sa na Ústavný súd. R. Fico teda na záver vyzval prezidentku Z. Čaputovú, aby sa rozhodla, či je za Matoviča alebo za Slovensko.

YouTube video

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články