25.1 C
Nitra
pondelok, 27 mája, 2024

NITRA: V nitrianskej nemocnici sa situácia zhoršuje, stúpol záujem o monoklonálne protilátky

Situácia sa v nitrianskej fakultnej nemocnici zhoršuje. S covidom majú aktuálne hospitalizovaných 45 pacientov, informovali noviny mynitra.sme.sk.

Na infekčnej klinike ich leží 35, desiati sú na covidovom ARO sú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu. Na Zobore v špecializovanej nemocnice leží 18 pacientov. Podľa hovorkyne nemocnice je väčšina hospitalizovaných je z nášho regiónu.

NITRA: V nitrianskej nemocnici sa situácia zhoršuje, stúpol záujem o monoklonálne protilátky
zdroj: FN Nitra, Covid ARO v nitrianskej nemocnici. (Zdroj: Tatiana Kubinec)

Pozitívnou správou je, že stúpol záujem o liečbu monoklonálnymi protilátkami. Podali ju približne 50 pacientov, ani jeden sa do nemocnice nevrátil.

>>>MUDr. Miroslava Bugárová: Takto vyzerajú covidové pľúca

Nemocnica vyzýva obvodných lekárov aj cez médiá, aby vytypovali vhodných pacientov, kontaktovali pracovisko infekčnej kliniky a dohodli termín.

Liečba monoklonálnymi protilátkami je podľa hovorkyne nemocnice Tatiany Kubinec určená pre ľudí, u ktorých bol covid potvrdený PCR testom. V nemocnici majú lieky Casirivimab a Imdevimab, ktoré sa podávajú v prvých dňoch ochorenia.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články