26.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Nitra: Pri nehodách v Nitrianskom kraji v minulých dňoch zomrelo niekoľko ľudí

Pri dvoch dopravných nehodách v Nitrianskom kraji prišli podľa polície o život dvaja ľudia, ďalší štyria sú zranení.
      Podvečer v Šali na kruhovej križovatke pri nákupnom centre došlo k zrážke osobného auta a chodca. Vodič Volkswagenu Sharan, 30-ročný muž, pravdepodobne neskoro spozoroval 62-ročného chodca a došlo k zrážke. Telo chodca následne spadlo rovno pod kolesá iného vozidla, ktoré riadila 30-ročná vodička. Muž na následky zranení zomrel na mieste nehody, informovala polícia.

Ďalšia dopravná nehoda sa stala v Nových Zámkoch na účelovej komunikácii smerom na Bánov. Mladý vodič Škody Fabia pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam a zišiel z cesty, kde s autom narazil do stĺpu elektrického vedenia. Vozidlo sa následkom nárazu niekoľkokrát prevrátilo a vyvrátený stĺp naň spadol. V aute sa viezli piati mladí chlapci. Jeden z nich, 18- ročný, zrážku neprežil. Pri nehode sa vážne zranil 19-ročný chlapec, ľahšie zranenia utrpeli dvaja 18-roční mladíci a 19-ročný vodič auta.

Bilancia uplynulých dvoch dní je otrasná, zhodnotilo situáciu na cestách Nitrianskeho kraja Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre. „V piatok (12.11.) popoludní zomreli pri Komjaticiach dvaja ľudia, v noci z piatka na sobotu v Koniarovciach mladý chlapec, v sobotu ďalší dvaja ľudia. Dopravní aj poriadkoví policajti v kraji sa neustále venujú dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky. V úseku medzi Lipovou a Komjaticami, kde sa stala jedna z tragédií, prechádzali len hodinu pred ňou,“ uviedla polícia.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články