20.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

Neuveriteľné tragédie. Pri dvoch nehodách zomreli v priebehu pár hodín až štyria mladí ľudia

Sú naozaj mladí vodiči nepoučiteľní? Zrejme áno, pretože inak by sa asi nemohlo stať to, že pri dvoch dopravných nehodách zomreli v priebehu pár hodín až traja mladí ľudia.

Mladí vodiči za volantom častokrát nezmyselne riskujú nielen rýchlou jazdou, ale aj nebezpečným obiehaním či používaním mobilu počas jazdy. A práve všetky tri z týchto možností sa zrejme stali osudnou pre osádku dvoch áut smrti. V tom druhom zahynuli dokonca mladí manželia. Obe tragédie zverejnila vo svojich statusoch naša polícia.

Smrť prišla po riskantnom obiehaní a asi aj vysokej rýchlosti

Prvá tragická dopravná nehoda sa stala vo štvrtok večer medzi Krupinou a Devičím. Došlo k nej tak, že iba 20-ročný vodič Alfy Romeo pri predchádzaní pred ním jazdiaceho vozidla, pravdepodobne v dôsledku šmyku, narazil pravou bočnou časťou do prednej časti oproti idúceho vozidla VW Golf. „Pri dopravnej nehode došlo k usmrteniu 20-ročného vodiča Alfy Romeo a 27-ročného spolujazdca,“ informuje na sociálnej sieti polícia. Vo VW Golf sa viezli traja muži vo veku 19 až 24 rokov, pričom dvaja z nich sú cudzinci z Ukrajiny.

Neuveriteľné tragédie. Pri dvoch nehodách zomreli v priebehu pár hodín až štyria mladí ľudia
Vysoká rýchlosť, riskantné obiehanie a bočný náraz do oproti idúceho auta stáli život dvoch mladých mužov. Zdroj: FB / Polícia BB kraj

Vodič a spolujazdec na prednom sedadle utrpeli ťažké zranenia, ich spolujazdec na zadnom sedadle sa zranil ľahko. Hasiči museli dokonca po príchode na miesto tragédie jedno z horiacich áut hasiť. Všetky bližšie okolnosti a príčiny dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania. Podľa polície išlo auto príliš rýchlo, pretože brzdná dráha pred nárazom mala asi sto metrov. Polícia začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. 

https://www.nitranoviny.sk/obrovska-tragedia-po-zrazke-s-kamionom-zomreli-pod-velkym-kolosom-styria-mladi-muzi/

Mladých manželov stálo život asi vodičovo zabávanie sa s mobilom

Ďalšia smrteľná dopravná nehoda sa stala iba o niekoľko hodín neskôr na južnom Slovensku. Stala sa medzi obcami Komjatice a Lipová. Vodič osobného vozidla VW Passat pravdepodobne plynule prešiel do protismeru, kde došlo k čelnej zrážke s nákladným vozidlom a následne s okoloidúcim vozidlom Suzuki Vitara. Na mieste tragédia zahynul nielen 36-ročný vodič Miroslav, ale aj jeho 33-ročná manželka Eva. Vodič Suzuki sa pri nehode zranil ľahšie a v nemocnici skončili i ďalší dvaja jej účastníci.

Neuveriteľné tragédie. Pri dvoch nehodách zomreli v priebehu pár hodín až štyria mladí ľudia
Čelný náraz do kamióna nemali mladí manželia šancu prežiť. Zdroj: FB / Polícia NR kraj

Okolnosti, miera zavinenia a presná príčina tejto tragédie sú predmetom vyšetrovania. „Podľa našich prvotných informácií bolo príčinou nedostatočného venovania sa jazde práve obsluha mobilu,“ napísala v statuse polícia, ktorá apeluje na vodičov, aby dodržiavali dopravné predpisy a za volantom svoju pozornosť venovali výhradne šoférovaniu.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články