10.4 C
Nitra
nedeľa, 25 februára, 2024

Pedofil lákal inzerátmi deti na chatu, ide na pol roka do väzenia

Nepodmienečný polročný trest odňatia slobody uložil Okresný súd (OS) Trenčín 41-ročnému mužovi z Dubnice nad Váhom. Prostredníctvom teletextu hľadal deti na sexuálne uspokojenie. Prokurátor uzatvoril s obvineným dohodu o vine a treste, ktorú sudkyňa schválila a obvineného uznala za vinného zo spáchania prečinu sexuálneho zneužívania. Rozsudok je právoplatný.

depresia samota dieťa


      Ako informoval hovorca Krajského súdu Trenčín Roman Tarabus, podľa rozsudku zasielal obvinený od začiatku marca do polovice apríla tohto roka prostredníctvom mobilného telefónu inzeráty, ktoré boli následne zverejnené na teletexte. Inzerátmi volal deti vo veku od šesť rokov k sebe na chatu za účelom sexuálneho uspokojenia. K tomu nedošlo, žiadne dieťa k nemu neprišlo.
      „Zo znaleckého posudku vyplynulo, že obvinený trpí sexuálnou deviáciou  – bisexuálnou pedofíliou. Podľa znalca pobyt obvineného na slobode je pre spoločnosť nebezpečný z psychiatrického hľadiska a odporučil u obvineného nariadiť ochranné psychiatrické liečenie ústavnou formou,“ uviedol Tarabus.
      Ako dodal, obvinený sa spontánne priznal k spáchaniu skutku. Inzeráty na teletexte začal podľa svojich slov zverejňovať asi pred 20 rokmi s úmyslom komunikovať s mladšími deťmi, a tiež s dospelými ženami a mužmi, aby sa mohol sexuálne uspokojiť.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články