19.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

Neuveriteľné: Rusi sa vraj prevŕtali skoro až do samotného pekla. Pre chýbajúce peniaze už ale ďalej nepokračovali (VIDEO)

Príroda okolo nás je krásna, no zároveň tajomná, a tak nie je divu, že ľudia sa ju usilujú spoznávať stále viac a viac. Narážajú pri tom na veci, o ktorých by si ani len nepomysleli, že môžu existovať.

Niektorí dospelí niekedy svojím deťom, ale ostatne i sami sebe, zvyknú vravievať, že keď budí zlí, tak pôjdu do pekla. Síce tak ešte nikto nikdy nebol, rovnako ako v nebi, ale ruskí vedci sa o to pokúsili. Ako zverejnil vo videu na sociálnej sieti profil Interez, takmer sa im to podarilo. Teda aspoň podľa zvukov, ktoré v hĺbke viac ako 12 km cez mikrofón počuli. Mnohí si teda myslia, že „pootvorili“ bránu do pekla.

Neuveriteľné: Rusi sa vraj prevŕtali skoro až do samotného pekla. Pre chýbajúce peniaze už ale ďalej nepokračovali (VIDEO)
Ruskí geológovia údajne v super vrte v hĺbke viac ako 12-tisíc km nahrali strašidelné a desivé zvuky, ktoré pripomínali akoby sa prevŕtali do samého pekla. Zdroj: screenshot video

Super vrt nachádzajúci sa na polostrove Kola

„Brána do pekla, alebo neúspešný sovietsky projekt?“ pýta sa hneď v úvode muž komentujúci dianie vo videu, podľa ktorého toto je skutočný príbeh kolského super vrtu, najhlbšej diery v zemi, ktorá bola vytvorená človekom. „Počas studenej vojny panovala medzi USA a Sovietskym zväzom veľká nevraživosť, ktorá sa prejavovala aj vo vedeckej oblasti. Najviditeľnejšie súperenie bolo v zbrojení a v skúškach jadrových zbraní, ale tiež aj vo vesmírnych programoch. Už menej viditeľné boli vedecké výskumy, akými bol napríklad aj super vrt nachádzajúci sa na polostrove Kola v Rusku,“ vysvetľuje muž a dodáva, že vrt s hĺbkou vyše 12 km sa nachádza na severozápade Ruska, neďaleko hraníc s Nórskom. Super vrt je v skutočnosti tvorený početnými otvormi, ktoré sa rozvetvujú z centrálneho otvoru. Ten je aj najhlbší.

Eutanázia – na Slovensku zatiaľ neprípustná, v mnohých štátoch však už povolená. Dokonca aj u detí

Napriek neuveriteľnej hĺbke je samotný otvor široký asi iba ako väčší tanier, ktorý bežne používate v kuchyni. „Rekordný vrt je pritom hlboký ako Mariánska priekopa, či hlbší ako Mount Everest a hora Fudži na sebe. So super vrtmi začali už Američania v 60-tych rokoch. Vtedy sa pokúšali vyvŕtať dieru do zeme a získať vzorku z oblasti medzi zemskou kôrou a plášťom. Američania začali vŕtať dieru do morského dna neďaleko sopečného ostrova v mexickom Tichomorí. Tento projekt bol však prepadák, a nakoniec bol ukončený po tom, ako sa proti nemu ohradili vedci a nastali aj finančné problémy,“ hovorí komentátor vo videu a dodáva, že v Sovietskom zväze sa, naopak, rozhodli vŕtať na suchu. „Kolský super vrt sa začal hĺbiť 24. mája 1970 a s vŕtaním sa napokon prestalo v 90-tych rokoch,“ prezradil komentátor.

POZOR na týchto 15 potravín, ktoré vás pomaly zabíjajú! Ešte stále si myslíte, že sa stravujete zdravo?

Geológovia zachytili výkriky a desivé zvuky

Projekt bol ukončený nielen rozpadom Sovietskeho zväzu, ale tiež nedostatkom financií. Problém spôsobovali aj vysoké teploty na úrovni až 180 °C, čo bolo viac ako vedci predpokladali. „Lokalita je momentálne opustená a pozostáva v podstate z budovy a skrutky, ktorou je vrt zapečatený. V roku 2008 Rusko oznámilo, že sa plánuje vrt demolovať. Špekuluje sa tiež nad tým, že vrt bol čiastočne vyplnený betónom. Kolský super vrt bol hlavne vedecký výskum, ktorý odhalil množstvo významných geologických poznatkov. Najprekvapivejšie zistenia boli, že aj hlboké horniny sú nasýtené vodou, čo sa považovalo za nepravdepodobné. Objavili tiež 14 druhov skamenených organizmov, ale aj ložiská zlata, medi či niklu,“ opísal muž vo videu.

Geológovia vďaka tomuto vrtu cestovali akoby do histórie zeme, a to až do doby spred 1,4 miliardy rokov. V súvislosti s kolským vrtom nemožno nespomenúť aj legendu, ktorá sa k nemu viaže. Hovorí o tom, že vedci prerazili horninu a v hĺbke, v ktorej sa vrt nachádza, objavili jaskyňu. Do vrtu následne spustili mikrofón a naň zachytili výkriky a desivé zvuky, na základe čoho usúdili, že sa prevŕtali až do samotného pekla. Výskum práve z tohto dôvodu ukončili a vrt zapečatili. V skutočnosti zvuky, ktoré kolujú internetom, a sú označované za autentickú nahrávku, pochádzajú zo soundtracku k filmu Baron Blood z roku 1972,“ hovorí v závere videa komentátor, ktorý ešte dodal: „Skutočným dôvodom ukončenia bol rozpad Sovietskeho zväzu a nedostatok financií na projekt. Čo je síce menej fascinujúci, ale o to viac uveriteľný dôvod.“

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x