16.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Nespokojný a nechápajúci Slovák sa pýta: To fakt sme tak bohatí, že za toto platíme ľudí na ministerstve?

Na Slovensku zrejme iba málo ľudí pochybuje o tom, že Slovensko je krajinou neobmedzených možností. To, čo sa u nás deje je skutočne silná káva a iba ukazuje, že nám vládnu „obmedzení“ ľudia. A je jedno či v súčasnosti, lebo príkladov na „skvelých“ vládnych politikov máme aj v minulosti dostatok.

Príkladom „skvelej“ práce našich politikov a „odborníkov“ je diaľnica Bratislava – Košice, ktorá sa začala stavať pred približne 50-timi rokmi, teda ešte za socializmu! O odvtedy ju staviame, a staviame, a staviame a… Termín jej dokončenia síce súčasní politici sľubujú do roku 2030, lenže kto tomu dnes ešte verí? Zaujímavý pohľad na naše „skvelé“ Slovensko ponúkol v statuse na profile Nekŕmte nás odpadom občan, ktorému to tu u nás zrejme už poriadne lezie na nervy.

Rezort pôdohospodárstva mal o zákaze dovozu obilia z Ukrajiny rozhodnúť oveľa skôr

Nespokojný a nechápajúci Slovák sa pýta: To fakt sme tak bohatí, že za toto platíme ľudí na ministerstve?
Zdroj: FB / Nekŕmte nás odpadom

Slovensko je chorá krajina…

Začiatok jeho statusu sa odvíja leteckého spojenia Košice – Bratislava, ktoré je rovnako zmysluplné ako už spomínaná diaľnica D1. Pravidelné letecké spojenie medzi Košicami Bratislavou zrušila letecká spoločnosť České aerolínie (Slovenské aerolínie totiž nemáme – pozn. red.) ešte na konci roku 2018. Dostať sa priamou leteckou linkou z metropoly východu do nášho hlavného mesta je teda nemožné. Ak chcete ísť z Košíc lietadlom do Bratislavy, musíte sa nechať odviesť do Viedne a odtiaľ sa potom nejako do tej Blavy dopraviť. Ale to nie je zo slovenských „špecialít“ všetko. „Slovensko je zvláštna krajina. Keď chcem ísť letecky z Košíc do hlavného mesta, tak musím letieť do rakúskej Viedne. Keď nakoniec idem do Bratislavy autom, tak sa tam najrýchlejšie dostanem cez Maďarsko. Infraštruktúra, zdravotníctvo, školstvo…“ zamýšľa sa v úvode pisateľ.

Nahrávky dokazujú, že UDAVAČ Imrecze rozprával VYMYSLENÉ BÁJKY čurillovcami

Podľa autora statusu je u nás všade bordel, pričom on sám, a s ním zrejme aj státisíce Slovákov, sa pýta: „Čomu sa venujú naši úradničkovia?“ Nuž… „Opäť prekresľujú mapy okresov a krajov. Ale predsa nie je problém v ich hraniciach, ale v tom, že veci nefungujú, že služby postrádajú logiku. Prečo má, napríklad, občan pátrať, kto nesie zodpovednosť za výmoľ na tej, alebo onej ceste? Prečo má skúmať či cestu majú v správe na mestskej časti, na magistráte, či na župe, či nebodaj na Slovenskej správe ciest, alebo dokonca na NDS? Netreba prekresľovať hranice okresov, ale dať veciam zmysel a uľahčiť život občanom. Inak už vidím ako sa potešia Trnavčania, alebo Trenčania, keď ich naozaj pridelia pod Nitru,“ píše sarkasticky autor statusu, podľa ktorého je toto – chorá krajina. „To fakt sme tak bohatí, že za toto platíme ľudí na ministerstve?“ pýta sa na samý záver. Ozaj, sme? Pod statusom diskutujúci Slováci v tom majú celkom jasno.

Nespokojný a nechápajúci Slovák sa pýta: To fakt sme tak bohatí, že za toto platíme ľudí na ministerstve?
Zdroj: FB / Nekŕmte nás odpadom

 Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x