16.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Fico: Nahrávky dokazujú, že UDAVAČ Imrecze rozprával VYMYSLENÉ BÁJKY čurillovcami

Dnes sa v centrále strany SMER – SSD opätovne konala tlačová beseda predsedu strany Roberta Fica, advokátov Mareka Paru a Roberta Kaliňáka, ako aj bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara. Robert Fico na úvod uviedol, že takto pred rokom došlo k udalosti, z ktorej mal radosť Matovič a Lipšic, lebo si túto akciu sami pripravili a boli presvedčení, že sa zbavia významných predstaviteľov opozície, pretože ich pozatvárajú, pričom mali byť vo väzbe až do konania parlamentných volieb. Dňa 20. apríla pred rokom bolo vznesené obvinenie proti R. Ficovi, R. Kaliňákovi, T. Gašparovi a N. Bödörovi, pretože vraj mali založiť zločineckú skupinu, cez ktorú mali získavať informácie o politických oponentoch, hlavne o bývalom prezidentovi Kiskovi, ale aj o Matovičovi v súvislosti s využívaním jeho auta.

Na tlačovej besede boli zverejnené nahrávky a prepisy, ktoré boli šokujúce, keďže sa objavili nedávno, v podstate pri príležitosti prvého výročia nezmyselného obvinenia. Prvá bola legálna nahrávka z 11. júna 2021, kedy išlo o nahrávky čurillovcov na NAKA, pretože bolo evidentné, že manipulujú trestné konania a používajú nezákonné metódy. V tento deň popoludní si do svojich kancelárií na NAKA zobrali na „pracovný rozhovor“, v tom čase vo väzbe F. Imreczeho. No išlo o prípravu, čo má hovoriť vo výpovediach, ako má krivo svedčiť, aby poškodil vybraným terčom. Na nahrávke hovorí Imrecze, že bol na stretnutí na úrade vlády, kde bol aj R. Kaliňák a Makó a niečo riešili. Opakovane potvrdil, že 100% nepreberali spis Kisku, ani jeho daňový spis. A o 19 dní F. Imrecze už oficiálne vypovedá v kauze Očistec, kde sa vyjadruje presne k tomu stretnutiu, o ktorom hovoril v prvej nahrávke. Tu zrazu do zápisnice hovorí, že v danom prípade išlo o legitimitu financovania prezidentskej kampane Kisku a pridáva aj ďalších zúčastnených na tomto stretnutí.

Dňa 3. mája 2022, kedy vystupoval v kauze Súmrak zase povedal, že v súvislosti s diskreditáciou Kisku si pamätá dve stretnutia na úrade vlády, pričom si pamätal, že na tomto stretnutí Makó vytiahol schému dodávateľských vzťahov spoločnosti KTAG, pričom pomenoval konkrétnych dodávateľov tejto spoločnosti.

Ďalšia nahrávka dokazuje, čo robili policajti práve 11. júna 2021. Toto je jasný dôkaz, ako policajti nahovárajú Imreczeho na konkrétne výpovede, aj také, ktoré sa nikdy neudiali. „Tomuto sa hovorí preparácia udavača. Udavač, ktorý odmietol existenciu akéhokoľvek spisu, ktorý by bol na stole dostáva od policajtov jasné pokyny čo má presne hovoriť, keď bude vypovedať o niekoľko nasledujúcich dní,“ povedal R. Fico. Policajt Imreczeho napríklad nahováral na výpoveď, že aby nezabudol, že bolo trošku nasnežené a že prišiel na striebornom Passate, kde Imrecze povrdil, že takéto auto nikdy nemal. Prípadne, že na stretnutí mal byť aj Kažimír. No a Imrecze vypovedal nasledovne: „Na stretnutie sme následne išli spoločne v služobnom aute Makó, ktorý bol určite VW Passat a myslím, že striebornej farby. Už v aute ma Makó informoval, že stretnutie sa bude týkať spoločnosti KTAG a osoby Kisku.“

Advokát Marek Para priblížil, že čurillovci pod vedením Lipšica sa pred rokom rozhodli cestou úplne mimo zákona, ísť úplne nezákonnou cestou a vsadili všetko „all in“. No mýlili sa, nevyšlo im to. Táto preparácia však prebiehala v mnohých konaniach proti mnohým osobám a cieľom bolo vopred vybraté osoby kriminalizovať a poškodiť stranu SMER. Podľa slov M. Paru sa môžeme baviť, čo je mučenie. Môžeme sa baviť o tom, že človek, ktorému nadkvalifikujú skutok, človek, ktorého bo väzbe psychicky aj fyzicky týrajú a nepúšťajú za nim návštevy, je ochotný chytiť sa akéhokoľvek, aj keď zmanipulovaného „stebielka“. No je nepochopiteľné, že krajská prokuratúra alebo generálna prokuratúra je ochotná ignorovať čurillovské praktiky.

YouTube video

(ts, foto ilustračné freepik)


Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x