20.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

HLAS: Hegerova vláda na Slovensku postavila 11 096 pomníkov ekologickej ľahostajnosti

HLAS – sociálna demokracia vyzýva poverených ministrov Hegerovej vlády, aby sa začali intenzívne venovať problému čiernych skládok na
území Slovenskej republiky.

„ Čierne skládky sú čiernym svedomím tejto vlády. Sú to pomníky ľahostajnosti a keď ich nezačneme systematicky odstraňovať, potom to nám a budúcim generáciám príroda kruto vráti“ uviedol predstaviteľ HLASu – sociálna demokracia Michal Kaliňák. „Nestačí jeden deň v roku pri príležitosti medzinárodného Dňa zeme hovoriť o ekológii a pri tom ľahostajne vnímať fakt, že na Slovensku je 11 096 čiernych skládok. Je to smutný symbol ľahostajnosti, neschopnosti vlády a Budajovho zlyhania v ministerskom kresle,“ upozornil ekonomický expert strany Kamil Šaško. „Zodpovednosť za ich odstránenie, a prípadné sankcie sa častokrát prenášajú na naše mestá a obce. Tie však iba v tomto roku prišli o 618 mil. EUR kvôli daňovej atómovke Igora Matoviča a netušia o koľko peňazí prídu v každom ďalšom roku, “ zdôraznil Šaško.

Strana HLAS preto vyzýva ministra práce, sociálnych vecí a rodiny, aby poberatelia sociálnych dávok, ľudia bez práce zabezpečovali odstraňovanie čiernych skládok, aby ministerstvo životného prostredia uhradilo náklady za uloženie tohto odpadu na skládkach s tým, aby sa tento odpad nepočítal mestám a obciam do celkového percenta separácie. Zároveň HLAS žiada rezort regionálneho rozvoja a ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, aby spustili projektové výzvy na revitalizáciu pozemkov, na ktorých budú tieto čierne skládky odstránené. Okrem toho žiadame Slovenský pozemkový fond, aby sa buď začal o svoje pozemky starať aby neboli magnetom na navážanie odpadu. HLAS zároveň apeluje na odbory životného prostredia pri okresných úradoch a na Štátne inšpekciu životného prostredia, aby všetko tieto pozemky po odstránení čiernych skládok intenzívne monitorovali, pretože malá kontrola asistuje veľkým kopám odpadu.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x