18.1 C
Nitra
sobota, 25 mája, 2024

Načo sme sa zaočkovali, keď si musíme za drahý liek pri nakazení covidom sami zaplatiť? Pýta sa zúfalá a sklamaná žena

Slovenské zdravotníctvo. Téma, ktorá sa u nás už dlhší čas diskutuje zrejme na všetkých úrovniach. Prirodzene, východisko zatiaľ nenašiel nikto. Prečo, na to je odpovedať asi ťažké, no ak sa v ňom niečo nepohne, k jeho kolapsu nie je ďaleko. A doplatia naň v prvom rade ľudia – pacienti.

V našom zdravotníctve sú síce v súčasnosti k dispozícii najmodernejšie prístroje a aj lieky, no chýba v ňom to asi najpodstatnejšie – peniaze. Prirodzene, i lekári a zdravotné sestry, lenže aj na ne sú potrebné, ako ináč – peniaze. Ako si však môže pomôcť človek, ktorému síce predpíše lekár potrebný liek, ale ten je poriadne drahý a on naň nemá – peniaze. A možno aj má, no škrtať musí inde, napríklad na strave. O platení za pomerne drahý liek píše facebookový profil Nekŕmte nás odpadom, kde sa v statuse posťažovala zúfalá žena. A takých je u nás určite viac.

Ako má k tomu prísť človek, ktorý si liek nemôže dovoliť zaplatiť?

„Píšem vám so skúsenosťou a opaterou nášho štátu. Manželovi bol v utorok večer 18.1.2022 diagnostikovaný COVID-19. Doktor na infektológii mu predpísal liek FabiFlu, kde ho upozornil, že liek stojí 46.24 eura jedno balenie a na liečbu je potrebné vybrať dve balenia, čiže 92,48 eura. Keďže u manžela bol nástup Covidu veľmi rýchly a stav sa mu komplikoval z minúty na minútu, tak sme liek vybrali z lekárne s domnienkou, že poisťovňa dodatočne liek preplatí,“ začína svoj príbeh sklamaná a tak trochu aj nahnevaná žena ktorá priznáva, že komunikovala aj s poisťovňou. „Nakoľko liek nie je kategorizovaný, nie je možná jeho refundácia. Moja otázka znie, ako má k tomu prísť človek, ktorý si tento liek nemôže dovoliť zaplatiť?“ pýta sa zúfalá pisateľka.

Mesík: Účinný liek na COVID-19 existuje – Ivermectin, ale to by potom nemali farmafirmy miliardové zisky!

„Aké sú teda výhody očkovaných? Nakoľko obaja s manželom sme očkovaní, snažíme sa dodržiavať všetky opatrenia, a v konečnom dôsledku, keď sa nakazíme, si musíme uhradiť necelých 100 eur za lieky, aby sme Covid v pohode doma zvládli? To naozaj je lepšie sa v tomto prípade nedať očkovať a spoliehať sa na to, že skončím v nemocnici a štát, respektíve poisťovňa, uhradí státisícovú hospitalizáciu?“ kladie žena ďalšie zaujímavé a legitímne otázky „Ja už naozaj nerozumiem kam nás chcú dostať. Ale po tejto skúseností mam pocit, že to tu smrdí veľkým biznisom,“ končí pisateľka, ktorá k statusu prikladá aj foto lieku a bločku z lekárne.

Vedci dokázali, že Ivermectin je jeden z najúčinnejších liekov proti COVID-19. A aj najlacnejších!

Na Slovensku sa z Covidu urobil brutál biznis, celé je to o biznise

Prirodzene, pod príspevkom sa strhla pomerne bujará diskusia. „Vám to dobre klepe na orgán zvaný mozog… Zaplatila si 96 eur za život svojho manžela, a ty sa ideš sťažovať na FB že si v podstate urazená, lebo si dala smiešnych 96 eur za život svojho chlapa, ktorý mal ťažký priebeh, od ktorého ho mala chrániť ťa slávna vakcína? Vážne?“ nechápe Kajko Vrana. „Bola som v Turecku, lieky na Covid sú tam voľne predajné za 6-10 eur krabička To len tu na Slovensku sa z toho urobil brutál biznis. Ale keď to ľuďom nevadí, tak nech sa naďalej sťažujú na FB a platia. Pri Covide som si tie lieky nasadila a okrem toho, že som dva dní bola unavená, a jeden deň ma bolela hlava, mi nič nebolo. Niet nad to mať lieky doma v zásobe a nasadiť si ich hneď pri pozitívnom teste. Skorá liečba je základ a nie čakať či sa vôbec človek dovolá lekárovi a či vás vôbec na pohotovosti ošetria,“ napísala Andrewa Gama.

„Ako už STAČILO!!! Prečo očkovaný má mať výhody? Je tá vakcína všemohúca? Očkovaný môže rovnako dostať COVID ako neočkovaný. Očkovaný môže skončiť na pľúcnej ventilácii tak ako aj neočkovaný. Celé to je o biznise. Nerobte vy očkovaní zo seba nadľudí. Sme na rovnakej lodi. Áno, COVID existuje. Áno, zomierajú na neho ľudia, ale dokelu už nerozdeľujte ľudí na očkovaných a neočkovaných!!! Každý má rovnaké právo na zdravotnú starostlivosť, vzdelanie, prácu a veľa ďalšieho. Táto doba mala za úlohu rozoštvať obyvateľstvo planéty. Pretože obyvateľstvo začalo držať ako tak pokope. A teraz dosahujú to, že jeden na druhého budeme kydať, ohovárať, nedajbože volať policajtov za nedodržanie karantény a čo ja viem čo ešte. STAČILO. Sme ľudia!!! Každý jeden. Nebuďme jeden nadradený nad druhým. Ten neočkovaný Vám môže v budúcnosti zachrániť život, život Vašej rodiny/blízkych. Odmietnete to len preto, že je neočkovaný? Preboha, veď to nedáva logiku. Začnite používať rozum. Zdravý sedliacky rozum!!“ zareagovala v diskusii na status Zuzana Vartíková.

Jozef Uhlárik

 

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články