10.4 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Milan UHRÍK: Referendum ukázalo masu, ktorá dokáže rozhodnúť o novej vláde

Referendum podľa predsedu hnutia Republika Milana Uhríka ukázalo masu, ktorá dokáže rozhodnúť o novej vláde.

Milan UHRÍK: Referendum ukázalo masu, ktorá dokáže rozhodnúť o novej vláde
Milan Uhrík (foto: SITA)

„Záver z referenda je jasný. Na Slovensku je viac ako 1,1 milióna ľudí, ktorí majú tejto vlády už tak plné zuby, že prišli na neisté a systémom zatracované referendum. 1,1 milióna voličov je masa, ktorá dokázala v roku 2012 rozhodnúť o vzniku jednofarebnej vlády. To je sila, ktorá dokáže rozhodnúť o pár mesiacov aj o novej vláde,“ uviedol v tlačovej správe Uhrík.

Už je to tu: Predčasné VOĽBY budú po dohode v SEPTEMBRI, HLAS je PROTI

Predseda Republiky ďalej dodal, že po „antikampani“ nie je výsledok preňho prekvapením, pretože ako ďalej tvrdí, referendum bolo od samého začiatku spochybňované masmédiami, prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou, dočasne povereným premiérom Eduardom Hegerom (OĽaNO) a predsedom Národnej rady SR Borisom Kollárom (Sme rodina).

Referendum o zmene ústavy, ktorá mala zabezpečiť možnosť predčasných volieb, je neplatné. Ako na tlačovej konferencii potvrdil predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Ladislav Orosz, hlasovania sa zúčastnilo 27,25 percenta oprávnených voličov, teda 1 193 198 osôb. Na úspech však bola potrebná účasť viac ako 50 percent voličov. Oprávnených voličov bolo podľa Orosza spolu 3 184 367. Za zmenu ústavy podľa výsledkov referenda hlasovalo 97,51 percenta zúčastnených. Proti, naopak, bolo 1,54 percenta. Zvyšných 0,93 hlasov bolo neplatných.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x