13.1 C
Nitra
utorok, 16 apríla, 2024

Už je to tu: Predčasné VOĽBY budú po dohode v SEPTEMBRI, HLAS je PROTI

Predseda Slobody a Solidarity (SaS) Richard Sulík včera po rokovaní na Úrade vlády Sr pre médiá uviedol, že bývalé koaličné strany sa dohodli na termíne predčasných parlamentných volieb.

Už je to tu: Predčasné VOĽBY budú po dohode v SEPTEMBRI, HLAS je PROTI
Predčasné voľby sa budú pravdepodobne konať 30. septembra 2023

Tie sa budú konať 30. septembra. Sulík taktiež uviedol, že na rokovaní sa nezúčastnil nikto z hnutia Sme rodina. „Strana SaS si nekládla žiadne podmienky. S kompromisným termínom 30. septembra vieme žiť a súhlasiť. Skorší termín nebol v hre, aby ho celá koalícia dokázala odsúhlasiť,“ uviedol predseda SaS. Exministerka spravodlivosti Mária Kolíková (SaS) predloží pozmeňujúci návrh k novele ústavného zákona.

Hlas na odklad termínu volieb dôvod nevidí

Na odkladanie predčasných volieb do konca septembra neexistuje podľa HLASu absolútne žiaden racionálny dôvod. „Vyzývame vládne strany, aby namiesto svojich vlastných politických záujmov uprednostnili záujem Slovenska a dohodli sa na termíne volieb najneskôr do konca júna. Vláda nemá dôveru parlamentu, nemá ani všetky svoje právomoci a ľudia na Slovensku súrne potrebujú pomoc. Nikdy v slovenskej histórii sa nestalo, aby takáto vláda bez akéhokoľvek mandátu vládla ešte deväť mesiacov po svojom páde a nikdy nebola potreba zodpovednej a kompetentnej vlády väčšia ako dnes,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.

A. BEKMATOV: Za neúspech referenda nemôže ani koalícia, ani opozícia. Príčina je inde

Za minimálnu slušnosť voči občanom požaduje HLAS od vládnej koalície aspoň jeden rozumný dôvod, prečo by mali byť voľby až v septembri. „Igor Matovič tára o akejsi psej povinnosti samozvaných demokratov nedopustiť voľby čím skôr, lebo by nedopadli podľa ich chorých predstáv, ale podľa vôle ľudu. Richard Sulík otvorene hovorí, že do septembra ešte treba stihnúť niekoho zavrieť. A odvolaný premiér Heger sa ani neunúva vymýšľať si nejaký dôvod – nemôže totiž ľuďom povedať, že v skutočnosti potrebuje čas na vznik svojej novej strany. Toto je čistý výsmech do očí 1,2 miliónu občanov, ktorí prišli v sobotu k referendu, je to výsmech dvom tretinám ľudí, ktorí v prieskumoch žiadajú predčasné voľby čím skôr,“ dodal Peter Pellegrini.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x