14.8 C
Nitra
sobota, 13 apríla, 2024

Mazurek: Hokejoví zväzoví funkcionári sa zbláznili! Koľko pokrytectva dokáže ich svedomie uniesť?

Posiela Slovenský zväz ľadového hokeja našu seniorskú reprezentáciu do „B“ kategórie majstrovstiev sveta? Otázka pre niekoho možno šialená, iní ju berú po poslednom rozhodnutí SZĽH úplne vážne. Z rozhodnutia zväzu je ale vidieť, že u nich je fanúšik až na X-tom mieste.

Slovensko nemá až tak veľa kvalitných hokejistov, aby s nimi mohlo hazardovať a tých, ktorí do reprezentácie patria do nej nepozvať iba pre to, že hrajú v „nežiadúcej“ krajine. Žiaľ, hystéria exreprezentanta Michala Handzuša spôsobila, že na najbližšie hokejové MS do Fínska a Lotyšska pocestuje opäť iba „pozliepaný“ výber našej reprezentácie. Handzuš sa vybral po stopách českej brankárskej legendy Dominika Hašeka, ktorý až zúrivo útočí na NHL za to, že ponecháva v nej hrať ruských hokejistov. Čo si o celej veci s nepozvaním našich hokejistov hrajúcich v ruskej KHL myslí, napísal podpredseda hnutia Republika Milan Mazurek v statuse na sociálnej sieti.

Mazurek: Hokejoví zväzoví funkcionári sa zbláznili! Koľko pokrytectva dokáže ich svedomie uniesť?
Hráči z KHL, ktorí majú na základe rozhodnutia SZĽH dvere do našej reprezentácia pre tohtoročné MS zatvorené. Zdroj: screenshot markiza.sk

Úbohá politika, do ktorej ťahajú šport

„Zbláznili sa páni funkcionári? Koľko pokrytectva dokáže ich svedomie uniesť?“ pýta sa hneď v úvode Mazurek, ktorý k tejto absurdnej téme a chorému politickému rozhodnutiu napísal len jednu rečnícku otázku: „Zakázali hokejistom, hrajúcim v NHL reprezentovať Slovensko počas bombardovania Iraku? Juhoslávie? Afganistanu? Sýrie?“ A na samý záver dodal: „Pre týchto ľudí sú vojny a vraždenie prijateľné, stačí ak ich vedú a páchajú „naši spojenci“. O deti, ženy a životy im nikdy nešlo a nepôjde. Je to úbohá politika, do ktorej ťahajú šport…“

Mazurek: Hokejoví zväzoví funkcionári sa zbláznili! Koľko pokrytectva dokáže ich svedomie uniesť?
Zdroj: FB / Milan Mazurek

Dominik Hašek sa ostro pustil do NHL. Zabudol pri tom však na jeden dosť podstatný fakt

Nuž smutné ako sa k celej veci postavil „zásadový“ Michal Handzuš, ktorý hral v slávnej NHL od sezóny 1997/98 až po sezónu 2012/13. Iba pre pripomenutie tomuto pánovi, v týchto rokoch armáda USA zabíjala v Afganistane, Sýrii, Iraku, Juhoslávii, Somálsku, Iráne…. Vtedy prečo nešiel z tejto „mierotvornej“ krajiny preč a nežiadal aby jej hráči nehrali na žiadnom svetovom podujatí, ba ani aby sme našich hviezdnych hráčov nebrali do reprezentácie? Lebo to by nesmel ísť ani on! Prečo nebol vtedy tak zásadový keď aj tam zomierali nevinní ľudia, ženy a deti? Či to platí iba pre Rusko? Teraz, keď má „kešeňu“ plnú dolárov sa mu vykrikuje a moralizuje.

Nech sa najskôr on sám pozrie do zrkadla a spýta sa toho človeka, ktorého tam vidí: „Čo si ty za človeka?“ A ak by, čo si neželá žiadny fanúšik slovenského hokeja, naša reprezentácia vypadla do nižšej kategórie, potom to pôjde komu vysvetľovať? Komu sa za to pôjde ospravedlňovať? A s ním aj tí funkcionári, ktorí na túto divokú hru pristúpili? Ak by Craig Ramsay a jeho družina predsa len dokázali „A“ skupinu udržať, potom im patrí veľká vďaka a úcta fanúšikov, ktorých po rozhodnutí SZĽH nainfikovené Handzušom, určite ubudne. „Kráľ“ Handzuš (v rokoch 2009-11 hral za Los Angeles Kings) svojimi vyjadreniami na margo hokejistov hrajúcich v KHL rozhodne kráľom nie je.

Mazurek: Hokejoví zväzoví funkcionári sa zbláznili! Koľko pokrytectva dokáže ich svedomie uniesť?
Zdroj: FB / Milan Mazurek

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x