14.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

Matovič odkazuje prezidentke: Nájdite si normálny spôsob a normálnu výhovorku, bola by to bohapustá kravina… (VIDEO)

Zvykne sa hovoriť, že „pod lampou býva najväčšia tma“. Ak by tieto slová, ktoré nie raz využívajú zlodeji a nepoctivci bola pravda, tak potom na ministerstve vnútra by svietili doslova halogény. A aby toho nebolo málo, tak pod nimi stojí samotný minister Roman Mikulec!

Romana Mikulca sa pokúšala opozícia za jeho prešľapy už niekoľkokrát odvolať, vždy ale neúspešne. Teraz, zdá sa, kalich trpezlivosti s ním pretiekol, pretože kontrola z Národného bezpečnostného úradu (NBÚ) zistila, že nielen na samotnom ministerstve došlo k porušenia zákona až neuveriteľných viac ako 200 krát, pričom samotný minister Roman Mikulec ich porušil 29 krát! Svojho ministra sa však zastáva jeho stranícky šéf Igor Matovič, ktorý vo videu na sociálnej sieti navyše opäť kritizuje prezidentku.

Mikulec porušil zákon až 29 krát!

Po voľbách na konci februára 2020 sa vládni politici dušovali, že táto vláda bude tá najtransparentnejšia a najčistejšia v novodobých dejinách Slovenska. Ako sa za tri roky ukázalo, nič z toho nebola pravda. Naposledy sa do poriadneho škandálu namočil dočasne poverený minister vnútra Roman Mikulec a jeho podriadení, ktorí podľa zistení NBÚ porušovali zákon ako na bežiacom páse. NBÚ na ministerstve minulý rok vykonal kontrolu a zistil, že sám minister neoprávnene manipuloval s utajovanými informáciami. A to na medzinárodnej úrovni, na čo nemal previerku. Mikulec sa však bráni a tvrdí, že nič zlé neurobil.

Kurta pripomína Matovičovi jeho slová: „Prečo sa boja predčasných volieb? Lebo keď dôverujú ľuďom a robia dobrú prácu, tak sa ich nemôžu báť!“

Manipulácia s utajovanými informáciami, ktoré sa týkajú NATO či EÚ, si vyžaduje špeciálny certifikát od NBÚ, ktorému predchádza žiadosť o previerku. Túto povinnosť nemá len prezident, predseda parlamentu a premiér. Roman Mikulec, ktorý nie je jedným z troch najvyšších ústavných činiteľov, však nemal ani certifikát, ani previerku. Podľa NBÚ preto porušil zákon, a to rovno 29-krát. Prirodzene, podľa Igora Matoviča nič zlé neurobil, hoci opozícia na to má iný názor. V strehu je ale už aj prezidentka, ktorá sa zastrája, že vymenuje úradnícku vládu. A tej sa súčasní vládni politici, ale nielen tí, boja ako čert kríža.

Matovič je veľmi zlý politik, ktorý žije z toho, že rozdeľuje spoločnosť a rozosieva nenávisť, tvrdí Ján Krošlák

A je tu opäť stará známa – mafia!  

Aj preto sa Igor Matovič rozhodol nahrať video, v ktorom nielen bráni Romana Mikulca, ale, ako zvyčajne, vinnú za to, že by mala byť definitívne odvolaná neschopná a medzi ľuďmi veľmi neobľúbená vláda, hádže na samotnú hlavu štátu. A popri nej sa „zviezlo“ aj jej materské Progresívne Slovensko. Šéf OĽaNO síce priznáva, že prezidentka má na vymenovanie úradníckej vlády plné právo, ale k takémuto by si mala nájsť „normálnu výhovorku“. Roman Mikulec je podľa Matoviča jedinou záchranou v boji proti mafii a garantom toho, že mafii sa ide po krku.

„Nájdite si normálny spôsob a normálnu výhovorku, lebo toto by bola bohapustá kravina a iba by ste nahrávali mafii proti človeku, ktorý ide mafii po krku,“ odkazuje v záver videa Matovič prezidentke Zuzane Čaputovej. Takže opäť staré známe – mafia, mafia, mafia…

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x