23.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Matovič je veľmi zlý politik, ktorý žije z toho, že rozdeľuje spoločnosť a rozosieva nenávisť, tvrdí Ján Krošlák

Politický „samorast“ Igor Matovič počas svojho pôsobenia nielen v parlamente, ale aj vo vláde dokázal nasrdiť poriadne množstvo Slovákov. A nie sú to iba tí bežní, ale i jeho „obyčajní ľudia“ a vraj aj nezávislé osobnosti. Niektorí politickí oponenti nazývajú jeho OĽaNO dokonca akousi sektou, v ktorej sa dokonale predviedol najmä exminister zdravotníctva Marek Krajči.

Matovič je veľmi zlý politik, ktorý žije z toho, že rozdeľuje spoločnosť a rozosieva nenávisť, tvrdí Ján Krošlák
Ján Krošlák sa kritikou kolegov netají (zdroj fb)

Matovičove OĽaNO teraz pripomína akúsi potápajúcu sa loď, ktorú opúšťajú tí, čo si myslia, že lepšie je včas ju opustiť, ako sa nechať stiahnuť na samé dno. Parlamentný poslanecký klub najsilnejšieho vládneho hnutia OĽaNO opustil ešte koncom októbra 2021 bývalý tenista Ján Krošlák, ktorý už od marcovej vládnej krízy ostro kritizoval politický štýl svojho šéfa, bývalého premiéra a exministra financií Igora Matoviča. O rok neskôr, na jeseň 2022, vstúpil do klubu strany Sme rodina, a s ňou v decembri zahlasoval za pád vlády. Zaujímavé myšlienky vyslovil Ján Krošlák v rozhovore zverejnenom na portáli 1.pluska.sk, kde sa k OĽaNO a jeho šéfovi práve prívetivo nevyjadruje.

Matovič má schopnosť emocionálne manipulovať ľudí

Až pád vlády ukázal, že pozície a väzby na hnutie niektorých ľudí v OĽaNO nie sú také pevné ako sa na prvý pohľad zdalo. Azda najväčšou rybou, ktorá chcela odplávať z rybníka OĽaNO je samotný premiér Eduard Heger, s ktorým chce odísť aj minister obrana Jaroslav Naď, ba na odchode je i minister životného prostredia Ján Budaj a s ním niekoľkí poslanci. „O odchode premiéra Hegera z OĽaNO sa začalo vážne hovoriť až po páde jeho vlády. Eduard Heger má svojho pána, a tým je Igor Matovič. Je to smutné konštatovanie,“ vyjadril sa Krošlák, podľa ktorého je OĽaNO sekta. „Pozrel som si definíciu sekty a spĺňajú väčšinu podmienok. Nehovorím o poslaneckom klube, tam nie sú len členovia OĽaNO. V samotnom hnutí je však silný kult osobnosti, neexistuje tam žiadne kritické myslenie. Títo ľudia sú v parlamente, na Úrade vlády, podosadzovali ich do rôznych inštitúcií,“ nešetrí v rozhovore pre 1pluska.sk kritikou bývalý člen OĽaNO.

Krošlák ešte ako člen OĽaNO nie raz ukázal, že je podobný ako jeho šéf Matovič

Krošlák však vstúpil do politiky na „straníckej listine“ OĽaNO, čiže aj on uznával ako bossa Igora Matoviča. Svoj názor na neho však postupne výrazne zmenil „Vnímam ho ako veľmi zlého politika, ktorý žije z toho, že rozdeľuje. Keď je chvíľku na slovenskej politickej scéne pokoj, tak príde s niečím, len aby tú spoločnosť rozdelil. Rozosieva nenávisť,“ netají bývalý tenista, ktorému vraj práve to najviac prekáža na politike šéfa OĽaNO. „Jeho okolie mu ale drukuje, šíri a zdieľa jeho nenávisť,“ prízvukuje Krošlák, ktorý do OĽaNO prešiel od liberálov z SaS. On sám ale tvrdí, že nikdy nebol členom žiadnej politickej strany. „Dozvedel som sa niečo, čo ma prinútilo odísť od SaS. A úplne na začiatku som bol tiež posadnutý osobou Igora Matoviča, bol som ochotný spraviť a povedať čokoľvek. Má schopnosť emocionálne manipulovať ľudí, ale prekážalo a prekáža mi, že väčšinou klame,“ priznáva Ján Krošlák.

Z OĽaNO odišiel Krošlák vraj najmú preto, že mu prekážalo urážanie ľudí

Najväčšie klamstvo bolo 200 eur na každé dieťa

V čom a kedy teda Igor Matovič podľa neho klame? „Dostane sa k nemu nejaká informácia a on bez toho, aby si ju vôbec overil, pustí ju von. Robí to často, takže ešte skôr ako si človek vôbec overí, či povedal pravdu, vypustí von ďalšie tri informácie. Takže na prvú sa aj zabudne. Takto chŕli rôzne veci bez toho, aby vôbec niesol zodpovednosť za to, že klamal,“ vysvetľuje Krošlák a dodáva, že on sám sa na tom nikdy nepodieľal a nikdy takéto jeho informácie nezdieľal. Za najväčšie klamstvo minulého roka pritom považuje masívnu kampaň, že na každé dieťa bude dvesto eur. Krošlák priznáva, že keď odišiel z klubu, myslel si, že by s ním mohlo odísť aj dvadsať ľudí. „Matovič to ale vždy dokázal geniálne emocionálne zmanipulovať tak, že v závere dňa všetci súhlasili s jeho názorom. Poslanci z platformy okolo Jána Budaja vystrkovali rožky, ale na záver dňa sklapli,“ opísal stav veci bývalý „obyčajný človek“, pre ktorého tí, ktorí teraz odišli od Matoviča spolu s Budajom nie sú žiadni hrdinovia.

Matovič má vraj dokumenty usvedčujúce z korupcie jeho bývalého kamaráta Sulíka

„Boli by hrdinovia, ak by to urobili v tom čase, keď som odišiel ja. Teraz to už nie je žiadne hrdinstvo, ale čisto vypočítavosť,“ skonštatoval natvrdo Krošlák, podľa ktorého je nepochopiteľné, ako mohli poslanci zahlasovať za predčasné voľby v septembri. „Jún bol úplne prirodzený, nezahlasovalo zaň 73 poslancov. Myslím si, že týchto 73 poslancov sa neoprávnene obohacuje o tri poslanecké platy. V júli, auguste a septembri už bude predvolebná kampaň a v parlamente sa nič robiť nebude. Preto to pokladám až za chrapúnstvo,“ netají Krošlák, ktorý priznáva, že jeho politické ambície venovať sa športu a životnému prostrediu boli nenaplnené. Ako bývalý tenista priznáva, teraz má vytipované možno dve-tri strany, s ktorými by mohol spolupracovať, ale ktoré, to prezradiť nechce. „Keď budú akceptovať môj názor a budem môcť byť nápomocný, tak by som chcel kandidovať,“ dodal.

Podľa Smeru-SD založil Matovič už pred voľbami organizovanú zločineckú skupinu

Tých najvernejších chce dostať Matovič do parlamentu

Ján Krošlák priznáva, že medzi stranami, v ktorých by si vedel predstaviť svoju budúcu politickú budúcnosť je aj Hlas-SD. „Pre mňa nie je smerodajné, čo majú strany v názve. Aj pravicová strana chce pomáhať ľuďom, veď podporuje podnikateľov, ktorí dávajú prácu. Mám silné sociálne cítenie, hoci nie som za rozdávanie peňazí bez rozmyslu. Pre mňa je dôležité, ako premýšľajú predstavitelia strán a aký majú program,“ netají Krošlák, podľa ktorého až do septembrových predčasných volieb bude v parlamente ešte väčší chaos ako doteraz. „Neexistujú žiadne koaličné dohody, každý si bude predkladať, čo chce, nebudeme vedieť, aké sú pozmeňováky a všetko sa bude riešiť za pochodu,“ myslí si Krošlák, ktorý vraj určite budem podporovať všetko, čo pomáha ľuďom. Očakáva totiž, že príde veľmi zlá situácia aj s energiami, aj s cenami za potraviny.

Za jeho výroky a statusy posielajú mnohí Slováci Matoviča na psychiatrické vyšetrenie

Bývalý tenista si nie je úplne istý, či bude chcieť prezidentka prebrať plnú zodpovednosť za svojich nominantov v prípade úradníckej vlády, lebo aj oni môžu urobiť chyby. „Budú prezidentské voľby a zodpovednosť padne na jej hlavu,“ poukazuje Krošlák, ktorý ale ešte raz naložil svojmu exšéfovi Igorovi Matovičovi. „Má intrigánsku a zákernú povahu. Ideme do predvolebného boja a každý, kto sa Matovičovi postavil, tak bude osočovaný a možno aj kriminalizovaný. Do tejto kategórie zaraďujem aj Jara Naďa, Jána Budaja aj Eduarda Hegera. Všetci títo ľudia môžu byť terčom jeho útoku,“ nedáva si Ján Krošlák servítku pred ústa. Matovič sa podľa neho bude držať svojej línie antikorupcie, každý deň budeme počuť o mafii a obklopí sa svojimi najvernejšími. A on bude potrebovať, aby sa tí najvernejší dostali do parlamentu.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x