12.6 C
Nitra
sobota, 13 apríla, 2024

R. FICO: Obedy ZADARMO sa vracajú. Je HANBOU, že boli pravicovou vládou zrušené

Pravica dnes dala za pravdu strane SMER s obedmi zadarmo. Predseda strany Robert Fico k tejto téme uviedol, že na aktuálnej schôdzi sa budú venovať jedným zo symbolov vládnutia jeho strany. Tých bolo hlavne v sociálnej oblasti veľa. Prízvukoval, že SMER je strana, ktorá rešpektovala sociálny dialóg a kvalitný Zákonník práce, no tiež bolo treba pomáhať dôchodcom alebo rodičom aj iným spôsobom.

„Preto padlo napríklad jedno symbolické rozhodnutie, ktoré sa týkalo cestovania vo vlaku zadarmo. Potom došlo ďalšie symbolické rozhodnutie, že prvákom budeme poskytovať v septembri sto eurovú poukážku, aby rodičia si mohli ľahšie nakúpiť základné školské potreby. Myslím si, že takým jedným z najväčších symbolov vládnutia SMER – slovenská sociálna demokracia bolo zavedenie obedov zadarmo,“ povedal.

Uviedol tiež, že toto rozhodnutie predovšetkým vychádzalo z toho, že ak v tom čase rodičia platili za jedno školopovinné dieťa na ZŠ okolo 30 eur za obedy mesačne, tak pri viacerých deťoch poskytovanie takýchto obedov zadarmo bola významná pomoc. No malo to aj rozmer taký, že bola vôľa zaviesť určitú mieru rovnosti medzi žiakmi, nakoľko podľa vtedajších zistení chodila na obedy len asi polovica žiakov.

Súčasná vláda však po nástupe rozhodla o zrušení zaplatenia týchto obedov. No z pôvodných 30 eur, nakoľko začali stúpať náklady, na niektorých základných školách obedy vyšli na 50 eur. Pre R. Fica je dôležité, že v tejto ťažkej ekonomickej situácii budú môcť rodičia profitovať z rozhodnutia, ktoré patrí do jasnej hodnotovej výbavy strany SMER – SSD. Preto potvrdil, že nech je tento návrh z akejkoľvek dielne, poslanci jeho strany zahlasujú za tento návrh.

YouTube video

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x