16.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

SMER-SD: Matovič už pred voľbami v roku 2020 založil organizovanú zločineckú skupinu

Predseda Smeru-SD Robert Fico tvrdí, že šéf Obyčajných ľudí a nezávislých osobností (OĽaNO) Igor Matovič už pred parlamentnými voľbami v roku 2020 založil organizovanú zločineckú skupinu, ktorá existuje dodnes.

Z tohto dôvodu sa podľa Fica bojí referenda a predčasných parlamentných volieb, pretože po nich príde čas zúčtovania. „Nepochybne v zločineckej skupine spolupracoval s ľuďmi typu Slobodníka a Petrova a s vysokou pravdepodobnosťou aj s ľuďmi typu Makó. Po roku 2020 mohol za túto spoluprácu z pozície predsedu vlády a potom z pozície ministra financií garantovať týmto ľuďom beztrestnosť, pričom sa zdá, že sa mu to aj darí,“ povedal dnes Fico na tlačovej konferencii.

Podľa šéfa Smeru-SD je Matovič nielen daňovým podvodníkom, keďže si v roku 2004 neoprávnene vyúčtoval výdavky za používania auta Škoda Fabia, ale zároveň aj fiktívne previedol svoju spoločnosť na bieleho koňa. Na tlačovej konferencii prezentoval sms komunikáciu, v ktorej kajúcnik Peter Petrov alias Tiger píše „blázon je v pohode, mám na USB, aké som mu robil veci za roky 2014 a 2015. Jeho žene za 11,3.“ Podľa Fica „bláznom“ myslel Matoviča a Matovičovej manželke robil optimalizáciu dane za 11,3 milióna eur. Zároveň pustil nahrávky z auta, ktoré monitorovala Slovenská informačná služba, na ktorých podľa Fica Petrov priznáva, že manipuloval svedecké výpovede. „Ja som zabezpečil zosúladenie výpovede Csabu Demetera a Zemáka, pokiaľ išlo o prípad Dušana Kováčika,“ citoval Fico z nahrávky.

Podľa policajného prezidenta z čias vlády Roberta Fica Tibora Gašpara už od roku 2016 prebiehala intenzívna komunikácia Igora Matoviča s príslušníkmi bezpečnostných zborov. „Snažil sa vytvárať si vzťahy, aby sa neriešila jeho trestná činnosť a vytvorili sa podmienky na stíhanie nominantov strany Smer-SD. Bol v kontakte s Makóom, so Slobodníkom a dozvedáme sa, že sa optimalizovala daň jeho manželky v rozsahu 11 miliónov eur,“ povedal Gašpar. Domnieva sa, že kajúcnik a bývalý šéf kriminálneho úradu Finančnej správy Ľudovít Makó používal na Matovičovo vydieranie písomný materiál, v ktorom sa hovorí o jeho trestnej činnosti a tento materiál bol zadržaný pri domovej prehliadke Makóa. Dodal, že na nahrávke z auta, v ktorom hovoril Petrov, sedel aj policajt Úradu inšpekčnej služby Ladislav Kotek. Najbližšie chce informovať aj o ďalších menách ľudí z inšpekcie, ktorí podľa neho pomáhajú kryť trestnú činnosť. „Títo ľudia už mali byť dávno stíhaní a možno niektorí už aj zavretí, avšak oni dostávajú funkcie na Úrade inšpekčnej služby,“ povedal Gašpar.

Bývalý minister vnútra Róbert Kaliňák okrem iného povedal, že čoskoro sa ukáže, že investigatívny novinár Marek Vagovič „má ruky aj v smrti svojho kolegu pána Kuciaka.“ Fico na túto tému nechcel bližšie reagovať, povedal, že o vražde Kuciaka sa môže baviť niekedy inokedy.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články