19.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Marián Kéry varuje: Ak nepríde k predčasným voľbám, chaos bude pokračovať

Situácia okolo vyslovovania nedôvery vláde pripomínala v našom parlamente dobrú divadelnú komédiu. Pre niekoho možno paródiu a iný v tom videli drámu či dokonca horor. Nech je už tak či onak, horor zažívali Slováci pri súčasnom vedení štátu už poriadne dlho, a tak bolo načase čosi zmeniť. Aká tá zmena napokon bude ukáže až čas, ale ako sa zvykne hovoriť – čo nevyskúšaš, to nevieš.

Vláda Eduarda Hegera, najneobľúbenejšia vláda v novodobých dejinách Slovenska, je teda papierovo už minulosťou, hoci nielen ona, ale aj poslanci parlamentu by si mali zbaliť svoje „caky-paky“ a čo najskôr sa nechať vystriedať. Že vláda „obyčajných ľudí“ nefunguje, sme sa mohli presvedčiť prvýkrát po roku 1948, teraz sme toho boli svedkami opäť. Kto bude ten lepší? Ťažko povedať, pretože pokusov tu už bolo dosť a Slováci sa môžu cítiť skutočne ako takí pokusní králici. Lenže, žiaľ, robia si to sami, pretože sami si vyberajú tých, ktorí im budú vládnuť. Nad pádom vlády sa v statuse zamyslel aj poslanec parlamentu za Smer-SD, Zlatomoravčan Marián Kéry, ktorý bol (je) tiež súčasťou spomínaného cirkusu s názvom „Národná rada“.

Matovič demisiou strácal posledné zvyšky dôstojnosti

Marián Kéry varuje: Ak nepríde k predčasným voľbám, chaos bude pokračovať
Zdroj: FB / Marián Kéry

„Padla vláda Eduarda Hegera, ale len o chlp. Ako napísal Juraj Šeliga zo strany Za ľudí, stačilo aby Igor Matovič riadne doručil demisiu do Prezidentského paláca a vláda Hegera by prežila,“ začal svoj status Kéry, ktorý zároveň priznal, že aj ním lomcujú rozporuplné emócie. „Tá pozitívna je samozrejme spojená s tým, že konečne padla chaotická a nekompetentná, amatérska vláda Eduarda Hegera, ktorá bola len pokračovaním rovnako amatérskej, nekompetentnej a chaotickej vlády Igora Matoviča. Tá negatívna emócia sa spája s tým, ako s nami všetkými cvičila strana SaS na čele s Richardom Sulíkom,“ pridáva smerák, podľa ktorého SaS so Sulíkom zahrali opäť raz so Slovenskom svoju egocentrickú, nezmyselnú hru.

Slováci sa podľa Artura Bekmatova ešte nad pádom vlády radovať nemôžu

„Treba otvorene povedať – oni s pádom vlády ani nepočítali. Oni postavili osobné spory medzi Sulíkom a Matovičom, ktoré samé o sebe už roky otravujú verejnosť, na piedestál a len pre tieto spory prišli s návrhom na vyslovenie nedôvery vláde Eduarda Hegera,“ konštatuje Kéry a dodáva, že strana SaS sa nezaujíma o Slovensko, pretože SaS nekope za bežných ľudí. SaS hrala v tejto hre podľa neho najmä o to, aby mal Sulík navrch nad Matovičom. „Keď dnes Matovič dával ponuku na demisiu dobre vedel, že síce stráca posledné zvyšky dôstojnosti, ale ak by tú demisiu podal normálne, vláda Hegera by prežila. Igor Matovič však aj v prezidentskom úrade zahral svoje typické divadlo,“ netají poslanec za stranu Smer-SD.

Trápny cirkus, ktorý nemá v dejinách parlamentarizmu obdobu, konštatuje Chmelár

Sulík pomohol knokautovať Matoviča aj vládu

Matovičove „čachre-machre! Potvrdila napokon aj samotná prezidentka Zuzana Čaputová: „Pred zamestnancami kancelárie svoju demisiu podpísal, napokon si však podanie svojej demisie v poslednej chvíli rozmyslel a podpísaný dokument vytrhol vedúcemu kancelárie Metodovi Špačekovi z rúk. Demisia tak nebola doručená do kancelárie prezidentky.“ Sulík nakoniec podľa Kéryho pomohol knokautovať nielen Matoviča, ale aj celú vládu, lenže pre SaS je to ale Pyrrhovo víťazstvo.

Stratili aj posledné zvyšky tváre. Oni nechceli, aby Hegerova vláda padla. Oni nechcú predčasné voľby. Pre nich je teraz najlepším riešením úradnícka vláda. Ak ale nepríde naprieč politickými stranami k dohode na čo najskoršom termíne predčasných volieb, chaos bude pokračovať,“ varuje na samý záver statusu Marián Kéry.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články