11.1 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

Kúpalisko Štrand v Nových Zámkoch: Na svojich malých aj veľkých návštevníkov je pripravené naozaj výborne

Vitaj leto! Aj takto si zakričia mnohí ľudia, ktorí sa už tešili na teplé slnečné dni. Po Medardovi sa síce slniečko cez dažďové mraky dralo iba sťažka, napokon sa mu to ale predsa len podarilo. S teplými lúčmi sa však začali otvárať aj kúpaliská.

A kúpaliská to zobrali naozaj útokom, pretože počas víkendu 17. a 18. júna ich otvára pomerne veľa. To v Nových Zámkoch, ktoré je známe ako Štrand, je však otvorené už takmer dva týždne. Pomohla k tomu i termálna voda, ktorú teraz konečne podporujú aj teplé dni, ktorým sa tešia najmä tí, ktorí už mali chladných a upršaných dní dosť. A čo teda čaká na návštevníkov novozámockého kúpaliska? Nie je toho málo.

Kúpalisko Štrand v Nových Zámkoch: Na svojich malých aj veľkých návštevníkov je pripravené naozaj výborne
Termálne kúpalisko Štrand v Nových Zámkoch je na svojich návštevníkov pripravené naozaj výborne. Zdroj: FB / Termálne kúplisko Štrand Nové Zámky

Kopec športových aj zábavných aktivít

Výborne zariadené termálne kúpalisko Štrand nájdu kúpania chtiví návštevníci na okraji mesta smerom na obec Dvory nad Žitavou. Na ploche o rozlohe osem hektárov sa nachádza 9 bazénov. Plavecký bazén má rozmery 50×21 metrov, pričom jeho hĺbka sa pohybuje od 1,1 do 2 m. Teplota vody je udržiavaná na hodnote 26 °C. Druhý bazén, pre menej zdatných plavcov, je dlhý 25 a široký 12,5 m, voda je hlboká 1,5 m a má teplotu 28 °C.

Mestské kúpalisko v Nitre chcú otvoriť 18. júna, za vstupné si však PORIADNE PRIPLATÍTE

Pre tých, ktorí si chcú naplno užiť nové atrakcie Štrandu je novovybudovaný zážitkový bazén plný atrakcii (vodný hrad s tobogánmi a vodnými delami). Ďalším je perličkový bazén, ktorý bol vybudovaný len nedávno a jeho súčasťou je chrlič vody, 12 párov vysokotlakových trysiek a perličkový kúpeľ. Voda v bazéne dosahuje teplotu 32 °C.

Kúpalisko Štrand v Nových Zámkoch: Na svojich malých aj veľkých návštevníkov je pripravené naozaj výborne
Na Štrande sa návštevníci nudiť naozaj nebudú. Zdroj: FB / Termálne kúpalisko Štrand Nové Zámky

Areál kúpaliska ponúka aj iné možnosti rekreácie vo voľnom čase, a to podľa záujmu návštevníka na plochách športovísk, ale aj detských ihrísk. Atrakciami sú pingpongové stoly a tiež areál minigolfu s 18-timi obrazcami, rovnako tak basketbalové ihrisko, volejbalové ihriská na plážový volejbal, futbalové ihriská na minifutbal a plážový futbal. V tomto roku pre návštevníkov vybudovali novú šachovnicu.

Senica a okolie sa teší: Už túto sobotu sa otvára nielen kúpalisko, obľúbená Kunovská priehrada a tiež lodenica

Prevádzkovateľom kúpaliska sa podarilo zachrániť a zrenovovať pôvodné šachové figúrky zo „starého“ Štrandu. A aby toho nebolo málo, pre čoraz populárnejší šport petanque bolo vybudované nové ihrisko o rozmeroch 15x6m. Prirodzene, nechýbajú ani stánky s rozličným občerstvením, takže kúpalisko Štrand je na svojich návštevníkov pripravené naozaj veľmi dobre. Navyše, návštevníkov tam počas prázdnin zadarmo odvezie „štrandbus“.

Otvorené: Od 3.6 – 30.6. a od 2.9. – 30.9. PO – NE 10.00 – 19.00 hod, od 1.7. – 1.9. PO 10.00 – 20.00 hod, UT – NE 9.00 – 20.00 hod. 

Vstupné:

Kúpalisko Štrand v Nových Zámkoch: Na svojich malých aj veľkých návštevníkov je pripravené naozaj výborne

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x