25.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

Mestské kúpalisko v Nitre chcú otvoriť 18. júna, za vstupné si však PORIADNE PRIPLATÍTE

S príchodom prázdnin, ktoré klopú na dvere, je tu teplé slnečné počasie doslova lákajúce k vode. K vode bude slniečko a teplo lákať aj kúpaniachtivých Nitranov a ľudí z blízkeho okolia, ktorí sa už už tešia na to, aby sa v horúcich dňoch mohli schladiť na kúpalisku na Sihoti.

Portál Nitranoviny.sk zisťoval, kedy sa otvoria brány nitrianskeho kúpaliska, aké bude vstupné, aj ako to bude s Mestským kúpeľom.

Mestské kúpalisko v Nitre chcú otvoriť 18. júna, za vstupné si však PORIADNE PRIPLATÍTE
Ešte pár dní a kúpalisko pod Zoborom otvorí svoje brány na novú sezónu. Jeho návštevníci si ale na vstupe poriadne priplatia. Foto: Jozef Uhlárik ml.

Vstupné na kúpalisko zvýšili na dvojnásobok!

Kúpalisko na Sihoti plánuje mesto otvoriť rovnako ako vlani, teda asi 18. júna. „Teraz ešte na ňom prebiehajú posledné úpravy a prípravné práce na jeho otvorenie, vrátane maľovania a upratovanie. Žiadne zásadné zmeny sme tentokrát nerobili,“ prezradil hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Čo je ale zásadná zmena, ktorá návštevníkov kúpaliska určite nepoteší, to je vstupné. Poslanci totiž na svojom zasadnutí schválili jeho pomerne výrazné navýšenie. Cena vstupenky pre dospelého sa zvyšuje zo 4 na 8 eur a u detí od 3 do 15 rokov sa zvýši z 2 na 4 eurá. U oboch ide teda o stopercentné zvýšenie. Deti do 3 rokov a dieťa ZŤP do 15 r., vrátane doprovodu k ZŤP dieťaťu, majú vstup zdarma.

Seniori a ZŤP si oproti vlaňajšku priplatia euro, teda zvýšenie je z 2 na 3 eurá. Kto príde na kúpalisko po 16.00 hod bude mať vstupenku lacnejšiu, u dospelých aj u detí od 3 do 15 r. o 50%, seniori a ZŤP zaplatia 2 eurá. Rodinný vstup (2 dospelí + 2 deti do 15 rokov) – 20 eur, rodinný vstup (2 dospelí + 1 dieťa do 15 rokov) 17 eur.

Mestské kúpalisko v Nitre chcú otvoriť 18. júna, za vstupné si však PORIADNE PRIPLATÍTE
Mestský kúpeľ Nitra. Zdroj: FB / Mesto Nitra

A ako je to s Mestským kúpeľom v Nitre? Ako informuje Mesto Nitra v statuse, tak od 1. 6. sa v ňom prevádzka sauny skráti na polovičný režim. Od nedele do stredy bude sauna zatvorená. Pre mužov bude otvorená vo štvrtok od 11. do 20. hod. a v sobotu od 11. do 15. hod., pre ženy v piatok od 11. do 20. hod. a v sobotu od 15. do 19. hod. Mestskú plaváreň čaká od 1. do 31. júla pravidelná potrebná odstávka. Dôvodom je údržba technológie a výmena filtračného piesku i vody v bazénoch.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x