15.4 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

Senica a okolie sa teší: Už túto sobotu sa otvára nielen kúpalisko, obľúbená Kunovská priehrada a tiež lodenica

Školákov pomaly čaká posledné zvonenie a dovolenky si už plánujú aj ich rodičia, čo je znakom, že leto sa už nezadržateľne blíži. Otepľuje sa konečne aj vonku, a tak sa začínajú plánovať aj otvárania kúpalísk.

Na otvorenie letnej sezóny na kúpalisku sa už môžu tešiť aj obyvatelia Senice a okolia. Teda tí majú na výber hneď dve alternatívy, ktorými sú kúpalisko a prírodné kúpanie. Ako píše mesto Senica na svojej stránke, v Senici sú na letnú sezónu pripravené ako letné kúpalisko, tak aj prímestská rekreačná oblasť Kunovská priehrada s lodenicou. Ich prevádzka sa rozbehne zhodne 17. júna 2023. Letné kúpalisko ako aj Kunovskú priehradu totiž spravujú Rekreačné služby mesta Senica.

Senica a okolie sa teší: Už túto sobotu sa otvára nielen kúpalisko, obľúbená Kunovská priehrada a tiež lodenica
Kúpalisko v Senici je na sobotu 17. júna pripravené otvoriť brány pre svojich prvých tohtoročných návštevníkov. Zdroj: Mesto Senica

Doplnená zeleň aj „ľudové“ vstupné

Bazén na senickom kúpalisku začal správca napĺňať vďaka peknému počasiu už 31. mája, takže už najbližší víkend privíta kúpalisko svojich prvých tohtoročných návštevníkov. Na kúpalisku je k dispozícii veľký bazén pre plavcov aj neplavcov (50×25 m), malý neplavecký bazén s vodným dáždnikom, detské pieskové ihrisko, ihrisko na plážový volejbal a občerstvenie. V požičovni športových potrieb je možné si zapožičať volejbalovú loptu, bedbintonový set alebo golfový disk. Areál letného kúpaliska na Sadovej ulici je každoročne pred sezónou vyčistený a pokosený.

Komárno: Na kúpalisku sa začala letná sezóna

„Bola doplnená zeleň o nové mladé stromy a tento rok prešli čiastočnou rekonštrukciou priestory sociálnych zariadení. Vymenené boli dvere, okná a WC misy,“ informuje na svojej stránke mesto. Otváracie hodiny kúpaliska budú počas celej letnej sezóny v čase od 10:00 do 19:00 hod, a to v závislosti od počasia. Vstupné je zvýhodnené pre návštevníkov s trvalým pobytom v meste Senica. Dospelý Seničan zaplatí za vstup 3,00 eurá, deti od 6 do 15 rokov, ako aj seniori nad 62 rokov 2,30 eura, deti od 3 do 6 rokov 1,50 eura, deti do 3 rokov majú vstup zdarma. Mimosenickí návštevníci si priplatia 20 až 30 centov.

Mestské kúpalisko v Nitre chcú otvoriť 18. júna, za vstupné si však PORIADNE PRIPLATÍTE

Miesta na parkovanie je o čosi viac

Obľúbená Kunovská priehrada je bohato navštevovaná celoročne, počas letnej sezóny je jej vyžitie návštevníkmi najbohatšie. Aj vybavenie lodenice a športového areálu budú môcť návštevníci priehrady využívať od 17. júna. Oba budú počas mesiaca jún k dispozícii najskôr počas víkendov v čase od 10:00 do 20:00 hod. Následne od 1. júla, teda počas letných prázdnin, už budú lodenica a športový areál otvorené denne počas pracovných dní od 11:00 do 20:00 hod a počas víkendu od 10:00 do 20:00 hod. Vodu si tak návštevníci môžu užiť na paddleborde, kajaku, vodných bicykloch so šmykľavkou alebo romanticky vo dvojici na loďke. V športovom areáli si možno zahrať loptové hry, stolný tenis alebo minigolf.

Senica a okolie sa teší: Už túto sobotu sa otvára nielen kúpalisko, obľúbená Kunovská priehrada a tiež lodenica
Kunovská priehrada aj lodenica hlásia pred letnou sezónou všetko pripravené. Seničania a okolie, ale i návštevníci z celého Slovenska, sa teda majú na čo tešiť. Zdroj: Mesto Senica

Na priehradu sa záujemcovia dostanú pohodlne bicyklom po cyklotrase, ktorá vedia zo Senice priamo do rekreačnej oblasti vzdialenej päť kilometrov. „Pre návštevníkov z väčšej diaľky je pri hrádzi k dispozícii parkovisko s kapacitou cca 300 vozidiel, druhé parkovisko je zo strany od Sobotišťa, ktoré bolo tento rok vyčistené a je pripravené na rozšírenie kapacity,“ píše na stránke mesto. V areáli Kunovskej priehrady čaká na návštevníkov piesková pláž so slnečníkmi, k dispozícii sú prezliekarne, sociálne zariadenia, vynovené detské ihriská, náučný chodník a občerstvovacie stánky s legendárnymi langošmi. K dispozícii je tiež ubytovacie zariadenie Chata nad plážou, ktoré je počas leta využívané najmä detskými letnými tábormi.

Dodo Púchovský, Mesto Senica

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x