19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Nitra: Divadelný boďák predstavil najúspešnejšie mládežnícke inscenácie

V Divadle Andreja Bagara (DAB) v Nitre sa v piatok zišli najúspešnejšie mládežnícke divadelné súbory z Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK). Piaty ročník prehliadky Divadelný boďák predstavil víťazné a objavné divadelné inscenácie, ktoré sa s úspechom zúčastnili na celoštátnych súťažiach neprofesionálneho umenia.

Podľa organizátorov z Krajského osvetového strediska v Nitre a DAB prehliadka ponúkla úspešným tvorcom možnosť prezentovať svoju tvorbu a zároveň sa zoznámiť s podmienkami profesionálneho divadla. „Priestory a kapacity DAB takto každý rok poskytujeme amatérom, z ktorých raz možno budú naši kolegovia a profesionálni umelci. Chceme, aby už teraz mali skúsenosť s naším javiskom a naším divákom,“ uviedla spoluorganizátorka prehliadky a dramaturgička DAB Slavka Civáňová.

Tento rok sú súčasťou programu tri inscenácie z NSK. Prvou je hra Najkrajší zážitok v réžii Štefana Foltána. Prezentuje sa ňou Detský recitačný kolektív MoDRé TRaKY z Vrábeľ, ktorý s hrou získal prvé miesto v krajskom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín. Nasledovať bude inscenácia Volám sa Karol na motívy poviedky Maroša Andrejčíka. Prináša ju Dramatický krúžok pri Základnej škole Štefana Senčíka zo Starého Tekova.

Prehliadku uzatvára divadelný súbor Datív zo Základnej umeleckej školy J. Rosinského v Nitre s inscenáciou Divadlo pamäti: Úkryty a úteky v réžii Marice Šiškovej. „Hra vznikla na motívy príbehov z Archívu Pamäti národa, ktoré sa dotýkajú osudov mladých ľudí a detí z Nitry, ktorým do života zasiahol holokaust,“ doplnila Civáňová.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x