14.1 C
Nitra
sobota, 25 mája, 2024

Kto z nich klame? „Vakcinátorka“ Ďuriš Nicholsonová, alebo „bežný človek“ Uhrík? (VIDEO)

Vyjadrenia europoslancov Lucie Ďuriš Nicholsonovej a Milana Uhríka sú ako deň a noc. Obaja hovoria o jednom a tom istom, ale diametrálne odlišne. Kto z nich nechutne klame? A prečo?

Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová nahrala video, v ktorom opísala ako to vyzerá v Paríži a v Štrasburgu v týchto dňoch. Bez Covid pasu si tam vraj nič nedáte. Prirodzene, reakcia nenechala na seba dlho čakať a jej kolega z Bruselu Milan Uhrík jej vyjadrenia, rovnako vo videu, úplne vyvrátil a spochybnil. Jeden z nich teda poriadne klame. Ktorý z nich si z nás robí blbcov? A prečo vôbec?

Čo nepatrí do spoločnosti sú nechutné segregačné a diskriminačné obmedzenia a názory

„Moja reakcia na slová poslankyne Lucie Ďuriš Nicholsonovej o tom, že „neočkovaní a netestovaní nepatria do spoločnosti“. Všetci patria do spoločnosti. Aj tí, čo sú nezaočkovaní a netestovaní. Aj tí, čo sa zaočkovať nedali, aj tí, čo sa zaočkovať dali, aj tí, čo sa treťou, štvrtou či desiatou dávkou už zaočkovať nedajú. Jediné, čo nepatrí do spoločnosti sú tie nechutné segregačné a diskriminačné obmedzenia a názory,“ napísal v statuse šéf hnutia Republika Milan Uhrík. Na čo vo svojom statuse zareagoval a v čom bol teda problém? „Nedávno som sa vrátila z Paríža a bolo pre mňa veľmi zaujímavé zistiť, že v celom Paríži si nedáte ani len kávu či pivo na terase baru, ak nemáte Covid pas, a teda nie ste zaočkovaní, neprekonali ste Covid, alebo nemáte platný PCR test,“ hovorí vo svojom videu takmer s nadšením Ďuriš Nichlsonová.

https://www.nitranoviny.sk/jedina-cesta-k-pivu-na-terase-ci-kadernikovi-vedie-cez-ockovanie-hovori-lucia-nicholsonova/

„Neviem, kde sa pani Nicholsonová pohybovala, ale ja som sa tiež pred pár dňami vrátil z Francúzska, zo Štrasburgu, kde bolo rokovanie európskeho parlamentu. Bol tom tam štyri dni, prekonal som šesť hraničných prechodov a viete koľkokrát ma kontrolovali? Nula! Vo Francúzsku v reštauráciách, na raňajkách, v kaviarňach či pizzériach, kde som chodil, odo mňa nepýtal nikto ani jediný preukaz ani žiadny Covid pas, test ani nič podobné. Nie som očkovaný, doteraz nemám vybavený Covid pas a normálne som prežil,“ kontruje svojej kolegyni z europarlamentu šéf hnutia Republika Milan Uhrík.

Cigániková cigánila keď tvrdila, že Fico a Uhrík…?

Fakt je ale taký, že všetci ľudia na západe na tie Covid obmedzenia a opatrenia kašlú

„Teraz som v Štrasburgu a tu platí absolútne to isté. V celom Francúzsku nedostanete ani len bagetu na raňajky v reštaurácii keď nemáte Covid pas,“ vysvetľuje Ďuriš Nicholsonová čo zažila v Štrasburgu ona. „To som asi musel byť v inom Štrasburgu, alebo v nejakej inej dimenzii, pretože odo mňa tam nikto nič nepýtal. Alebo možno len pani europoslankyňa, ako správna šplhúňka v Bruseli, chodila a ten svoj Covid pas pretŕčala a tí čašníci, keď nechceli vyzerať trápne, tak jej ten Covid pas napokon skontrolovali. Fakt je ale taký, že všetci ľudia na západe na tie Covid obmedzenia a opatrenia kašlú,“ hovorí úplný opak Uhrík, a tak je zjavné, že niekto z nich dvoch poriadne klame.

„Na Cypre vás ani neostrihajú v kaderníctve bez Covid pasu. V Grécku sa nedostanete do múzea, ani do baru, ani do reštaurácie. Nemecko, Luxembursko, Portugalsko, Írsko, Slovinsko, všetky tieto krajiny pristúpili k tomu istému. Keď chcete plnohodnotne fungovať a navštevovať reštaurácie, kiná, divadlá, múzeá alebo ísť na kozmetiku, ubytovať sa v hoteli, jednoducho musíte mať Covid pas. A tí, čo ho nemajú, nech si dajú zlú nescu, alebo pivo so spadnutou penou doma,“ razí stále svoju „Covid líniu“ Ďuriš Nicholsonová.

Európska únia a ich Covid pasy

Jediné, čo do spoločnosti nepatrí, sú také vyhlásenia ako máte vy, pani Nicholsonová

„Jasné, a v Španielsku vás bez Covid pasu už ani nepochovajú. Pani Nicholsonová, to snáď nemyslíte vážne. Veď takto to vôbec nefunguje. Netvrdím, v každej krajine a každej spoločnosti sa nájdu premotivovaní jedinci, ktorí nosia rúško aj keď šoférujú sami v aute, alebo ktorí si cestou do supermarketu dajú jedného pfizera, alebo ktorí sa vyžívajú v kontrolovaní Covid pasov, ale normálni ľudia na západe sa z tých protipandemických opatrení či obmedzení už zďaleka vôbec nestresujú, pokiaľ im naozaj nehrozí nejaká pokuta,“ vyvracia Uhrík slová svojej europarlamentnej kolegyne. „Nie, očkovanie nie je povinné, ale o chvíľu vo väčšine európskych krajín pocítite, že keď ste nezodpovední voči sebe aj voči ostatným, keď nemáte očkovanie, alebo PCR test, tak jednoducho nepatríte do spoločnosti,“ šokuje v ďalšej časti videa Ďuriš Nicholsonová, ktorá sa týmito slovami prezentuje ako dobre platená dílerka farma firiem.

Riaditelia škôl majú zatvárať maloleté deti..

„Ako prosím? Nepatríme do spoločnosti? A o tom rozhodol kto? Vy, pani Nicholsonová či Irenka Bihariová alebo Matovič? Nie, pani poslankyňa, o tom, kto do spoločnosti patrí, alebo nepatrí, nebudete rozhodovať vy! A takéto segregačné hlášky, fašistické vyjadrenia si od vás v mene všetkých slušných ľudí vyprosím! Do spoločnosti patria všetci, neočkovaní aj netestovaní. Do spoločnosti patria aj tí, čo sa očkovať nedali i tí, čo sa dali, ale aj tí, čo sa očkovať treťou, štvrtou či desiatou dávkou nedajú. Jediné, čo do spoločnosti nepatrí sú také vyhlásenia, ako máte vy,“ zaútočil tvrdo šéf Republiky Milan Uhrík.

Majk Spirit: Nerozumiem prečo sa…

„Myslím, že toto by nám všetkým na Slovensku veľmi výrazne prospelo. Želám pekný deň všetkým s Covid pasom,“ končí svoje video Lucia Ďuriš Nicholsonová. „A ja si myslím, že Slovensku by najviac prospelo, keby takéto segregačné názory a obmedzenia konečne odtiaľto zmizli. A ja želám všetkým pekný deň bez Covid pasu,“ rozlúčil sa úplne opačným želaním Milan Uhrík. Tak čo? Na koho stranu sa prikloníte? A ktorý z nich nás iba nechutne klame?

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články