-7.9 C
Nitra
streda, 8 februára, 2023

Ak raz Európska únia Covid pasy zavedie, už ich tak ľahko nezruší, varuje Milan Uhrík

Súčasná vláda je mentálne indisponovaná a nezvláda ani elementárne riadenie štátu.

Poslanec nášho Nitrianskeho samosprávneho kraja Milan Uhrík sa rozhodol, že v statuse na sociálnej sieti ako europoslanec poukáže nielen na Covid pasy, ale aj na niektoré iné veci, ktoré sú spájané s EÚ. Prirodzene, nevyhol sa ani kritike našej súčasnej koaličnej vlády.

https://www.facebook.com/ing.milan.uhrik/posts/1446429595710148

Milan Uhrík patrí medzi veľkých kritikov súčasnej vlády, ktorá je, podľa neho, slušne povedané mentálne indisponovaná a navyše nezvláda ani elementárne riadenie štátu a nieto ešte riadenie krízy. V statuse na sociálnej sieti sa ale aj ako europoslanec vyjadruje ku Covid pasom či samotnej Európskej únii.

Súčasná vláda je mentálne indisponovaná a nezvláda ani elementárne riadenie štátu

Predseda hnutia Republika Milan Uhrík tvrdí, on je proti Covid pasom. „Nie je to „sloboda v cestovaní“, ale „povinnosť v testovaní a očkovaní“. Odstraňujú aj poslednú výhodu EÚ – možnosť voľného pohybu,“ píše hneď v úvode statusu Uhrík a dodáva, že ak raz EÚ tieto pasy zavedie, už ich tak ľahko nezruší. „Ak si raz Brusel nejakú kompetenciu vezme, už nikdy sa jej nevzdá!“ varuje europoslanec. Spoločnosť sa má snažiť o návrat do pôvodného normálu, nie o vytváranie nového „status quo“ s povinnými očkovaniami, testovaniami, obmedzeniami, zákazmi a Covid pasmi ako s novou normou bežného života ľudí. „Obávam sa však, že práve o to mnohým ide. Áno, pri riešení krízy je potrebné počúvať odborníkov, ale nie tých, čo sú previazaní na farmaceutický priemysel. Tí nebudú chcieť nikdy návrat do normálu,“ píše ďalej náš krajský poslanec, podľa ktorého títo „odborníci“ nepovedia, že Ivermectín funguje, alebo že „epidémia skončila“.

„Budú chcieť testovať, očkovať a predávať respirátory do nekonečna. Biznis je biznis,“ konštatuje Milan Uhrík a vzápätí poukazuje aj na to, akým spôsobom je zachádzané s ruskou vakcínou Sputnik. „Vakcína Sputnik je sabotovaná a je jej politicky krivdené. Je „zlá“, lebo je ruská a je o zhruba o polovicu lacnejšia, ako západné vakcíny, ktorým kazí zisky. Kým Sputnik nechcú dávať ani ľuďom nad 60 rokov, pre ktorých je tiež určený, tak geneticky modifikované vakcíny chcú dávať už aj deťom. Aj tu ide len o politiku a biznis,“ hnevá sa šéf hnutia Republika.

Toto podľa Uhríka nemá už nič spoločné s „epidémiou“ a to, že Slovensko je oranžovou krajinou nie je zásluhou súčasnej vlády. Práve naopak. „Zodpovednosťou vlády je to, že hoci sme oranžovou krajinou, do EÚ poslali zlé dáta a napokon sme boli aj tak medzi červenými štátmi,“ hnevá sa náš krajský poslanec na zodpovedných ľudí za fiasko, ktoré spôsobili Slovensku. Európska únia má byť podľa nášho europoslanca výlučne hospodárskym spoločenstvom prospešným pre všetky štáty. „Nie politickým tyranom, ktorý ostatným určuje ako má vyzerať rodina a koľko imigrantov musí kto k sebe prijať,“ konštatuje na záver europoslanec, poslanec nitrianskej župy a šéf hnutia Republika Milan Uhrík.

foto :Milan Uhrík varuje, že ak EÚ raz zavedie Covid pasy už ich tak ľahko nezruší. Zdroj: FB / Milan Uhrík

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články