16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Krajniak zavítal do ZSS Nitra Viničky, kde okrem iného zablahoželal Gabike k jej 100. narodeninám!

Je to zvláštne, že rodičia sa dlhé roky starajú o svoje deti, keď sa však ocitnú v dôchodkovom veku, tak v mnohých prípadoch končia opustení doma, alebo v tom lepšom prípade v domovoch dôchodcov. Tam sa síce o nich starajú cudzí ľudia, zväčša im tam však, okrem najbližších, nechýba nič.

Dôchodcov v Nitre si bol vo štvrtok 16. marca pozrieť aj dočasne poverený minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak. Po dvoch rokoch opäť zavítal do Zariadenia sociálnych služieb (ZSS) Viničky, kde na neho čakali nielen jej klienti, ale aj zamestnanci, ktorí sa podľa slov ministra o svojich zverencov veľmi pekne starajú. A ako v statuse napísal minister Krajniak, zhostil sa aj jednej milej udalosti – blahoželania k 100. narodeninám pani Gabiky.

Krajniak zavítal do ZSS Nitra Viničky, kde okrem iného zablahoželal Gabike k jej 100. narodeninám!
Medzi dôchodcov do ZSS Nitra Viničky zavítal minister Milan Krajniak opäť po dvoch rokoch. Zdroj: FB / Milan Krajniak

Hlavnú zásluhu má personál a aj zriaďovateľ

„Ako nazvať zariadenie, kde mi klienti rozprávajú, ako im tu pomohli znovu začať chodiť? Som veľmi rád, že som Zariadenie sociálnych služieb Viničky v Nitre mohol znovu navštíviť, lebo je tu srdečný personál a veľmi milí klienti,“ napísal v úvode statusu Krajniak a vzápätí opísal príhodu ako ho na chodbe pristavila pani, že nemohla chodiť, ale vďaka obetavému personálu to spoločne zvládli. Hneď na to mu ďalšia klientka ďakovala, ako dobre im pomáhame a že si to váži. „Slová ma potešili, ale hlavnú zásluhu má samotný personál zariadenia a aj zriaďovateľ, ktorým je v tomto prípade Nitriansky kraj,“ skonštatoval minister, ktorý pri privítaní dostal dojímavý list previazaný stuhou od výboru obyvateľov a klientov zariadenia. „Verte mi, veľmi si ho cením a zo srdca vám zaň ďakujem,“ odkázal na záver klientom a zamestnancom ZSS Viničky Milan Krajniak.

Blíži sa vám dôchodkový vek? Tak potom by ste mali TOTO určite vedieť

Krajniak zavítal do ZSS Nitra Viničky, kde okrem iného zablahoželal Gabike k jej 100. narodeninám!
Minister Milan Krajniak zablahoželal pani Gabike ku krásnemu životnému jubileu – 100 rokov. Zdroj: FB / Milan Krajniak

„Pani Gabika sa začiatkom roka dožila mimoriadne pekného veku 100 rokov. S veľkým rešpektom som jej dnes poblahoželal a odovzdal kyticu kvetov. Prajem ešte veľa zdravia a šťastných dní,“ opísal v Milan Krajniak v ďalšom statuse milú udalosť, ktorú v ZSS Nitra-Viničky zažil. Minister Milan Krajniak sa v statuse pochválil aj tým, ako zatiaľ on a jeho rezort pomohli zamestnanom zariadení sociálnych služieb a tým, ktorí sa o dôchodcov starajú. Podľa ministra stabilizačným príspevkom pomohli viac ako 18-tisíc zamestnancom ZSS a podľa profesie im vyplatili 2-tisíc až 4-tisíc eur. Krajniak priznáva, že pri predstavovaní stabilizačného príspevku mal dva hlavné ciele, a to finančne podporiť pracovníkov Zariadení sociálnych služieb (ZSS) a stabilizovať pracovnú silu v zariadeniach.

Dnes musia dôchodcovia prosiť o to, aby mohli slušne žiť, hnevá sa Radačovský

Na zlepšovaní podmienok práce chce pracovať

„Keďže ho využilo približne 70 percent zo všetkých oprávnených ľudí, považujem to za dobrý krok a pomoc zamestnancom i sociálnym zariadeniam. ZSS mali mimoriadne náročné obdobie počas pandémie COVID-u a aj teraz v krízach. Sústredil som sa na podporu tejto dovtedy trochu prehliadanej časti sociálnej oblasti,“ dodal minister Krajniak, podľa ktorého pomoc jeho ministerstva okrem iného zahŕňala:

Krajniak zavítal do ZSS Nitra Viničky, kde okrem iného zablahoželal Gabike k jej 100. narodeninám!
Zamestnanci ZSS Nitra Viničky sa od ministra Milana Krajniaka dozvedeli, ako im chce finančne pomôcť jeho rezort. Zdroj: FB / Milan Krajniak

Jednoty dôchodcov: Minulý rok sa do chudoby prepadlo skoro 200 tisíc seniorov

• mimoriadne odmeny

• materiálna a finančná pomoc zariadeniam počas COVIDu

• pomoc s vysokými cenami energií

• zvýšený štátny príspevok na zamestnancov ZSS

• stabilizačný príspevok

Dámy a páni zo ZSS, ďakujem za vašu obetavú prácu. Ako vidíte, venujeme sa vášmu sektoru a môžete mi veriť, že na zlepšovaní podmienok vašej práce budem pracovať aj naďalej,“ zakončil svoj status minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x