15.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Župan Becík na škole v Topoľčanoch: Študenti SOŠ drevárskej majú naozaj zlaté ruky

Šuster, drž sa svojho kopyta, alebo Remeslo má zlaté dno. Aj takéto príslovia používali kedysi naši starí otcovia a matere, aby tým zdôraznili, že nielen vzdelaní ľudia, ale aj dobrí remeselníci, sú všade žiadaní. Na toto sa však v súčasnom pretechnizovanom svete akoby zabúda.

Župan Becík na škole v Topoľčanoch: Študenti SOŠ drevárskej majú naozaj zlaté ruky
Nový nitriansky župan Branislav Becík (v strede) si na návšteve Strednej odbornej školy drevárskej v Topoľčanoch prezrel aj prevádzku strojov získaných z projektu IROP. Zdroj: FB / Branislav Becík

Pozrieť sa, akí remeselníci nám vyrastajú medzi našou mládežou, sa vybral do Topoľčian nový župan Branislav Becík. V bývalom hlavnom meste piva navštívil Strednú odbornú školu drevársku, kde si pozrel nielen šikovnosť jej žiakov, ale na záver návštevy zasadil aj nový strom – platan javorolistý. Ako prebehla návšteva školy prezradil nový nitriansky župan v krátkom statuse na sociálnej sieti.

Župan Becík na škole v Topoľčanoch: Študenti SOŠ drevárskej majú naozaj zlaté ruky
Nový nitriansky župan po návšteve SOŠ drevárskej v Topoľčanoch musel uznať, že tamojší žiaci majú naozaj zlaté ruky. Zdroj: FB / Branislav Becík

Becík na výjazdoch po Nitrianskom kraji: Vypočul si problémy jednotlivých samospráv

„Remeslo má zlaté dno – a študenti Strednej odbornej školy drevárskej v Topoľčanoch mi ukázali, že toto pomyselné zlato sa im muselo prilepiť na prsty. Musím totiž uznať, že majú naozaj zlaté ruky,“ skonštatoval Branislav Becík hneď na začiatku, aby vzápätí prezradil, že do topoľčianskej školy zavítal pri príležitosti slávnostného spustenia prevádzky strojov získaných z projektu IROP.

„Spolu s pánom riaditeľom som prestrihol pásku na novej prevádzke a následne spoznal celý jej chod, aj veľmi šikovných mladých ľudí, z ktorých tu pod dohľadom skvelých pedagógov rastú naozaj zruční páni svojho remesla. Napokon sme naše zaujímavé stretnutie zakončili spoločným vysadením nového stromu, platanu javorolistého,“ dodal na samý záver Branislav Becík.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x