9.1 C
Nitra
sobota, 18 mája, 2024

KONIEC pandémie ťažkého priebehu covidu? MUDr. Slavomír Šuch tvrdí, že zlé časy skončili

Nastáva KONIEC pandémie ťažkého priebehu COVID – 19 ?

Mierny priebeh nákazy variantom Omikron sa potvrdzuje všade vo svete. Menej hospitalizácií, menej pľúcnych ventilácii a veľmi mierne, alebo žiadne prejavy. Imunita navodená Omikronom rozpoznáva aj Delta variant a chráni pred ním.

KONIEC pandémie ťažkého priebehu covidu? MUDr. Slavomír Šuch tvrdí, že zlé časy skončili
MUDr. Slavomír Šuch

Čo z toho vyplýva? Ukončenie všetkých foriem lockdownu a obmedzení vstupov na základe vakcinačného statusu či prekonania covid by malo byť okamžité.

Dostali ste covid? Rady MUDr. Šucha, ako sa začať liečiť

Všetku prevenciu treba sústrediť na vysoko rizikových pre ťažký priebeh Covidu. Tzv. „SEMAFOR“ nastavovať len podľa incidencie vážnych kritérií – hospitalizácie a počty UPV. Prípadne nastal čas celý princíp “ SEMAFORU“ ukončiť a spoločnosť otvoriť. Denné počty pozitívnych Ag či PCR testov nemajú z epidemiologického hľadiska zaťaženia zdravotného systému výpovednú hodnotu, vzhľadom na ľahké priebehy, nezaťažujúce zdravotný systém…

MUDr. Slavomír ŠUCH: Jediné, na čo sa každý môže stopercentne spoľahnúť, je VLASTNÝ pud sebazáchovy

Očkovanie ponechať striktne na dobrovoľnej báze, vrátane všetkých spoločenských, vekových aj rizikových skupín. Kým infekčnosť Omikronu je vysoká, jeho potenciál poškodiť individuálne zdravie sa zdá byť na úrovni chrípkového vírusu.

Teraz je čas na uvoľnenie opatrení, spoločnosť si potrebuje vydýchnuť.

Text: MUDr. Slavomír Šuch, fb

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články