17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

MUDr. Slavomír ŠUCH: Jediné, na čo sa každý môže stopercentne spoľahnúť, je VLASTNÝ pud sebazáchovy

Nefunguje nič, alebo nefungujeme my?( status na ktorý ma vyzvali v FB diskusii)

V tejto fáze šírenia sa tejto mutácie vírusu a pri aktuálnom nastavení spoločnosti, akékoľvek násilné vymáhanie opatrení vyvoláva opačný efekt.

Vírus teraz nerobí rozdiely. Prečo?

https://www.nitranoviny.sk/mudr-slavomir-such-cenzuruju-mi-ucet-na-facebooku-publikujem-s-nozom-na-krku/

Chorejú neočkovaní, dva krát očkovaní, s rúškom, či bez neho, aj tí čo už boli chorí a NIKTO nemá istotu, že nebude mať ťažký priebeh ochorenia.

Kde je vedecká medicína? Všetko čo vieme, je to, že už nič neplatí, o čom sme boli presvedčení, že postačuje k ochrane pred infekciou. V dobrej viere môžeme dúfať k zníženiu pravdepodobnosti, rizika.

Jediné, na čo sa každý môže stopercentne spoľahnúť je vlastný pod sebazáchovy.

MUDr. Slavomír ŠUCH: Jediné, na čo sa každý môže stopercentne spoľahnúť, je VLASTNÝ pud sebazáchovy

Ak ho budete počúvať a používať, potom máte šancu.

Odpoviem na otázku z diskusie, či nás ochráni respirátor, ak ho budeme my mať a vedľa stojaci „disident“ v Lidli nie. Neviem.

Nech sa chráni každý, ako sa sám chrániť chce, ale ja neviem dať žiadnu garanciu, na žiadnu metódu ochrany, že je stopercentná.

EŠTE RAZ: do nemocníc v ťažkom stave sa prijímajú:- neočkovaní,- raz očkovaní,- dva krát očkovaní,- aj tí čo už prekonali ochorenie,- aj prekonali a aj boli očkovaní,- mladí,- aj bez bez rizika- aj starí a s rizikom- ochorieť môžete aj na necovidovom oddelení či JIS, ale aj vo výťahu, či na káve.

Pomer, v ktorom sú jednotlivé kategórie prijímané do nemocnice, závisí od ich výskytu v populácii v danom regióne. Ak je očkovaných málo, prijíma sa väčšina neočkovaných.

Ak je očkovaných veľa, ich počet v nemocniciach sa zvyšuje tiež. A vakcinácia? Nič lepšie na predchádzanie ochorenia a jeho ťažkému priebehu k dispozícii ešte nemáme.

Ale: aj ľahké myokarditídy po vakcínach majú potenciál za určitých okolností mať fatálny koniec.

https://www.nitranoviny.sk/mudr-slavomir-such-prakticke-rady-ak-mate-covid-alebo-pozitivny-vysledok-testu/

Potvrdzujú sa prognózy o potrebe pravidelnej revakcinácie, možno aj v skracujúcich sa intervaloch a bez výhľadu na happy end – hladiny získaných protilátok nie tak celkom korelujú s rizikom vzniku ochorenia.

Mali sme ( oni) pristupovať k pandémii inak? Svet a čas nám ukázal, že sú aj iné cesty. Švédsky model, Dánsky model…. Rozumná vláda, rešpektovanie práv a dobrovoľnosť opatrení, získavanie si dôvery autorít, obojstranná komunikácia so všetkými vrstvami spoločnosti , úcta a rešpekt k vlastným občanom, konzistencia vo vydávaní ale aj dodržiavaní opatrení atď, atď.

Aj keď pri chybnej konštrukcii lietadla nestačí vymeniť vrtuľu, aby nespadlo, niečo sme mohli robiť inak: Opatrenia mohli mať od začiatku odporúčací a nie vynucovací charakter. Apelovať bolo od začiatku treba na rozum, pocit spolupatričnosti, pud sebazáchovy a pozitívny prístup, ktoré má v sebe každý jeden človek zakorenené, aj tí provokatéri, aj zasahujúci policajti a kdesi v hĺbke pod nánosmi získanej pýchy z moci a arogancie aj vládne špičky.

Hlúposť a arogancia kvitnú na oboch stranách pomyslenej barikády.

Nedávajme im šancu.

Pôvodný text: FB Slavomír Šuch

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články