10.4 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Kauza LUČANSKÝ: Uznesenie o ZAMIETNUTÍ sťažnosti voči zastaveniu trestného stíhania vo veci zabitia a zneužitia právomoci verejného činiteľa (dokument)

Brífing Krajskej prokuratúry ohľadom samovraždy generála Milana Lučanského považuje právny zástupca rodiny Miroslav Radačovský za „neobjektívny a škandalózny“. Svoj názor na to vyjadril v statuse na sociálnej sieti kde prezradil, že o ukončení vyšetrovania sa dozvedel iba z médií!

Kauza LUČANSKÝ: Uznesenie o ZAMIETNUTÍ sťažnosti voči zastaveniu trestného stíhania vo veci zabitia a zneužitia právomoci verejného činiteľa (dokument)
Syn policajného generála Adam Lučanský (vľavo) ani právny zástupca rodiny Miroslav Radačovský neveria, že Milan Lučanský si zranenia pred smrťou spôsobil sám, rovnako tak, že sa sám obesil. Zdroj: screenshot video

Generál a policajný exprezident Milan Lučanský zomrel 30. decembra 2020 po tom, ako ho našli obeseného v jeho cele. Siahnuť na život si mal tak, že okolo krku si uviazal väzenskú teplákovú bundu a obesil sa na rohu postele. Už mŕtveho ho našla o 16.39 hod väzenská stráž, ktorá mu cez okienko podávala večeru. Lučanského smrť vyvolala od začiatku pochybnosti o tom, že si sám siahol na život, pretože aj jeho pobyt vo väzbe bol sprevádzaný „zaujímavými“ okolnosťami, pri ktorých prišiel k niekoľkým zvláštnym zraneniam.

Bola to samovražda! Tvrdí o smrti generála Lučanského prokuratúra. Radačovský oponuje, že rozhodnutie bolo nezákonné

Takmer po dvoch rokoch teda krajská prokuratúra v Prešove prípad uzavrela s tým, že Milan Lučanský spáchal samovraždu. Tejto verzii ale neverí ani právny zástupca jeho rodiny, europoslanec, šéf strany Slovenský Patriot a skúsený právnik Miroslav Radačovský, ale ani jeho syn a ani viacerí opoziční politici.

Časť uznesenia si prečítajte tu:

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články