17.6 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

Baránek na plné ústa: Boh ochraňuj Európu! A o čom hovorí?

Európa chce byť tou najekologickejšou na celom svete. Teda, chcú to najmä niektorí ekoaktivisti, ktorí akoby si vôbec neuvedomovali, že ich myšlienky vôbec nemusia byť tie pravé, ktoré spasia nielen náš kontinent, ale, podľa nich, celý svet. Nad touto ich filozofiou sa v statuse zamyslel aj politický analytik Ján Baránek.

V súčasnosti je najväčším hitom mnohých aktivistov zelená energia. Na zeleno by najradšej natreli všetko, pretože, podľa nich, to zrejme inak ani nepôjde. Kto z nich sa zamýšla nad tým, že keď budú iba elektrické autá odkiaľ zoberieme toľko elektrickej energie? A kde zoberieme toľko nerastných surovín na výrobu článkov do batérií? Tých otázok okolo množstva energie, ktorú budeme potrebovať, ale ktorú nemáme z čoho vyrobiť ak „zelení“ odmietajú atóm, uhlie aj iné komdity, je množstvo, odpovedí ale už pomenej. A práve nad týmto sa zamýšľa aj Ján Baránek.

„Príklady“ ako sa to robiť nemá sú v Číne aj ZSSR

Ako sám politológ priznáva, že o tejto problematike „papagájuje“ už dlho. „Títo vymenení aktivisti nás privedú do krachu, chudoby, straty mobility. Už som to X krát povedal. NEDÁ sa normálne existovať a nerešpektovať zákony fyziky, alebo, ak chcete, v prípade LGBT…XYZ+++, aj zákony biológie. Skrátka, nejde to,“ konštatuje hneď v úvode Baránek a dodáva, že pokiaľ sa nespamätáme, kruto na to doplatíme. „Mao Ce-tung dal v Číne vykynožiť vrabce, lebo, podľa neho, škodili na úrode obilnín. V následnom hladomore zahynulo cca. 20 mil. Číňanov, keďže, kvôli chýbajúcim vrabcom sa premnožili škodcovia, ktorí boli ich potravou a títo spustošili úrodu obilnín,“ uvádza politológ jeden z príkladov.

O tom, ako strácame slobodu varoval Baránek už pred rokom

„V ZSSR napríklad, sa rozhodli, že budú pestovať bavlnu na púšti. Preto odviedli vodu na závlahy z riek Amudarja a Syrdarja. Tie, mimochodom, zásobovali Aralské jazero vodou. Čo sa však nestalo? Aralské jazero je slané jazero. Kvôli chýbajúcej vode z riek začalo vysychať. Vrstvy soľných usadenín, ktoré ostali po ustupujúcom jazere, následne vietor začal nanášať na priľahlé bavlníkové plantáže. Ako vieme, soľ nie je priateľom kultúrnych rastlín. A tak sa stalo, že nakoniec dnes nie je ani jazero, ani bavlna,“ pripája Baránek ďalší „žiarivý“ príklad toho, čoho je schopná ľudská prehnaná aktivita byť zelení ako zelenší.

Slováci sú síce národ pracovitých ľudí, nie je im to ale nič platné, lebo…

Green deal ignoruje zákony fyziky, resp. prírody

A podobne to podľa neho bude aj s elektromobilitou. „Problém je zasa len a len politický. Dnes v EÚ rozhodujú aktivisti a tie pozostatky politikov, ktorí ešte majú rozum, zo strachu mlčia, lebo ak by vyslovili námietky, či pochybnosti, aktivistické hordy by ich zomleli. Takže, Green deal bude presne to, čo vrabce Mao Ce-tunga, alebo Aralské jazero a bavlna. Verte mi. Green deal totiž ignoruje zákony fyziky, resp. prírody ako takej, konštruuje nám perpetuum mobile ignorujúc termodynamické zákony,“ konštatuje ďalej skúsený politický analytik.

Baránek na plné ústa: Boh ochraňuj Európu! A o čom hovorí?
Zdroj: FB / Ján Baránek

„Ale je na prvý pohľad ľúbivý, nájde sa v ňom každý nedovzdelaný povrchný idiot a preto je aj žiaduci a vyhovujúci politikom EÚ, zmagoreným aktivistom a novinárom. Priatelia, Rusi nás nezabijú. Ak nás niečo zabije, budú to protoidioti, vládnuci Európe a ich aktivisticko-novinárski nohsledi. Boh ochraňuj Európu!“ zakončil veľavravne Ján Baránek svoj status.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články