19.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Kam sa podela vaša česť a zodpovednosť? Predáte Slovensko za 100 miliónov? Nehanbíte sa? Pýta sa Eduard Chmelár našich politikov

Vianoce sú považované za sviatky pokoja, mieru a lásky. Ako sa ale zdá, pre všetkých to neplatí. Neplatí to najmä pre USA a NATO, ktoré sa „usadili“ na hraniciach s Ruskom tvrdiac, že iba chránia jeho susedov pred ich agresiou! Ale akou?

USA a NATO ukazujú prstom na Rusko, že práve ono je agresívne a vyvoláva vojenské vášne nielen v Európe, ale vlastne po celom svete. Šialené? Nuž áno pri predstave, ako ďaleko sa nachádzajú vojská USA od svojho územia. Čo by asi povedali vo Washingtone, keby sa ruské vojská presunuli trebárs na Kubu a tvrdili, že majú cvičenie, a pri tom sa iba usilujú o stabilizáciu a mier v regióne. Ak sú ruské vojská pri hraniciach s Ukrajinou, či ktoromkoľvek inom štáte, tak sú na vlastnom území, ku ktorému sa čím ďalej tým viac približujú práve vojská NATO a USA. Vie to aj politický analytik a neúspešný kandidát na prezidenta Eduard Chmelár, ktorý v statuse opísal celú situáciu ako ju vníma on. Hneď v úvode ale prízvukuje, že v Bruseli a Washingtone si z nás robia dobrý deň.

Keď sa ruská armáda pohybuje po vlastnom vnútrozemí, NATO zachváti panika

Chmelár priznáva, že z udalostí posledných dní nadobudol pocit, že v Bruseli a Washingtone, ale aj v radoch ich domácich prisluhovačov, nás všetci majú za hlupákov. „Západní politici, vrátane slovenskej prezidentky Čaputovej, premiéra Hegera, ministra obrany Naďa a ministra zahraničných vecí Korčoka, strašia verejnosť, že ruskí vojaci sú na hranici s Ukrajinou a chystajú vojnu. Vyjasnime si, čo majú na mysli pod pojmom „na hranici“ alebo „v blízkosti hraníc“. Tajomník Rady národnej bezpečnosti a obrany Ukrajiny Olexij Danilov včera upresnil, že časť ruskej armády je rozmiestnená 200 kilometrov od ukrajinskej hranice a ďalšia časť 400 kilometrov…,“ píše v úvode Chmelár, ktorý má pre šíriteľov tejto propagandy otázku: „Čo je pre nich hranica a čo je pre nich vnútrozemie?“

Dohoda o obrannej spolupráci s USA: Takéto sú podmienky spolupráce najmenej na desať rokov

„Americkí vojaci cvičili len 200 metrov od estónsko-ruských hraníc (na snímke je ruská pevnosť Ivangorod) a Západ vyzýva Rusko na „stiahnutie vojakov pri hraniciach s Ukrajinou“, hoci sú od ukrajinskej čiary vzdialení 200 kilometrov. Keď sa ruská armáda pohybuje po vlastnom vnútrozemí, Severoatlantickú alianciu zachváti panika a kričia, že Rusi chystajú vojnu. Keď sú americkí vojaci nalepení na ruských hraniciach a ešte zvyšujú svoj počet, NATO tvrdí, že iba „overuje pripravenosť jednotiek“. Kam majú ešte ruské jednotky ustúpiť? Za Ural, ako ich k tomu vyzýval pred vpádom do Sovietskeho zväzu Hitler? Viete vy vôbec, že najväčšia tanková brigáda v Maďarsku a celej strednej Európe je v Tatabányi, len 30 kilometrov od slovenských hraníc, a to napriek tomu, že sme spojenci? A teraz čo, máme im za to vyhlásiť vojnu?“ kladie veľmi nepríjemné otázky náš politický analytik, pre ktorého je to šialené uvažovanie.

Slováci pozor! Čo sa to u nás chystá? Petícia za zákaz cudzích vojsk na našom území to môže zmeniť!

Rusko nechce vojnu a ani ju nechystá. Na čom sa zakladajú naše obvinenia?

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg vyzval ruského prezidenta Putina, aby nám všetkým zabezpečil „pokojné Vianoce“ a stiahol ruské jednotky „z blízkosti hraníc s Ukrajinou“. Chmelár je ale presvedčený, že pokojné Vianoce by všetkým ľuďom zabezpečilo skôr to, keby fanatici ako Stoltenberg nestupňovali napätie, nevystupovali agresívne a nešírili zavádzajúce až poplašné správy. Ruský prezident Vladimír Putin podľa neho štyri hodiny pokojne odpovedal novinárom na otázky. „Trpezlivo a vecne vyvracal všetky fámy a mnohokrát – zdôrazňujem: mnohokrát – zopakoval, že Rusko nechce vojnu a ani ju nechystá. Na čom sa zakladajú naše obvinenia? Na paranoji a klamstvách nie nepodobných tým, ktoré viedli k invázii do Iraku,“ konštatuje analytik a dodáva, že k zníženiu napätia by úplne postačilo, keby sme sa viac počúvali, nerozoštvávali národy proti sebe. A trebárs aj vysielali tieto tlačové konferencie taktiež u nás.

Eduard Chmelár: Progresívni trollovia v službách americkej propagandy

„Som z poslednej generácie, ktorá ešte vie po rusky, a tak si viem overiť informácie priamo. Ale mladí ľudia sú odkázaní len na to, čím ich kŕmia západné médiá. Chcel by som však dôrazne varovať všetkých Naďov, Korčokov, Klusov a Osuských, všetkých Šimečkov, Šnídlov, Bánov a iných vplyvových agentov, že u nás je stále v platnosti trestný čin ohrozenia mieru a je najvyšší čas ho použiť. Paragraf 417 trestného zákona hovorí v tomto smere veľmi jasne:

(1) Kto v úmysle narušiť mier akýmkoľvek spôsobom podnecuje k vojne, vojnu propaguje alebo inak podporuje vojnovú propagandu, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až desať rokov.

(2) Odňatím slobody na desať rokov až dvadsaťpäť rokov alebo trestom odňatia slobody na doživotie sa potrestá páchateľ, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) v spojení s cudzou mocou alebo cudzím činiteľom,

b) ako člen nebezpečného zoskupenia, alebo

c) za krízovej situácie.

Jan Schwippel: Nemecko sa muselo zblázniť, analýza novej koaličnej zmluvy (VIDEO)

Akú cenu má pre vás, naši politici, Slovensko? Predáte ho za sto miliónov?

„A ešte jedna správa, ktorá neprenikla do našich médií. Bulharský minister obrany Stefan Janev vyhlásil, že nie je potrebné rozmiestňovať americké jednotky v jeho krajine. „Takéto rozhodnutie by nezodpovedalo národným záujmom Bulharska.“ Zdôraznil, že takýto postup má potenciál viesť k nežiadúcemu zvýšeniu napätia v regióne a pod to sa ako zodpovedný politik nepodpíše. Porovnajte si to s našimi tajtrlíkmi, ktorí pritakali Washingtonu úplne na všetko a hanebne zneužili vianočný čas na formálne dvojtýždenné „pripomienkové konanie“, ktoré je v tomto prípade fraškou,“ vysvetľuje Chmelár, podľa ktorého hanebne zneužili aj lockdown, znemožňujúci konanie demonštrácií.

Eduard Chmelár: Na zbrane musí byť, ak keby nebolo na chleba?

Pritom, ako dodáva, nedokázali povedať jednu jedinú relevantnú výhodu, ktorú by Slovensko z takéhoto brutálneho obmedzenia vlastnej suverenity malo. „Len úplný idiot môže uveriť, že ňou má byť sto miliónov na opravu letísk. Táto vláda vyhadzuje peniaze na lotérie a iné nezmysly a chce nám nahovoriť, že sme odkázaní na takúto „pomoc“, v dôsledku ktorej stratíme kontrolu nad časťou vlastného územia, nebudeme môcť ovplyvniť ani to, kto na letiská obsadené Američanmi priletí a dokonca ani to, aké zbrane tam rozmiestnia a uskladnia. Preto sa pýtam ministra obrany, ministra zahraničných vecí, premiéra, ale aj prezidentky, akú cenu má pre nich Slovensko? Predáte ho za sto miliónov? Kam sa podela vaša česť a zodpovednosť? Nehanbíte sa?,“ doslova soptí Chmelár nad tým, čo robia naši proamerickí politici.

Bývalý politický väzeň tvrdí, že 17. november bol najväčším obchodom komunistov. Je nežná revolúcia len falošný mýtus?

Bez občianskeho tlaku sa v tomto zápase nedá ani len pomyslieť na úspech

„Priatelia, opakujem, vyzerá to veľmi, veľmi zle. Na parlamentnú opozíciu sa nedá spoľahnúť. Vojenskú zmluvu s USA podporuje časť poslancov Hlasu okolo Petra Kmeca, ale aj malá časť poslancov Smeru okolo Jaroslava Bašku, ktorý chcel ešte ako minister obrany v roku 2009 presviedčať Ukrajinu o výhodách členstva v NATO. S vládou bude hlasovať určite aj poslanec Valášek za Progresívne Slovensko. Spoliehať sa na Borisa Kollára alebo časť poslaneckého klubu OĽaNO (ktoré je ako vrece bĺch) naozaj nemožno,“ myslí si politický analytik.

Vyzývať k niečomu Zuzanu Čaputovú je podľa jej protikandidáta v prezidentských voľbách iba stratou času. „Som presvedčený, že toto je jeden z hlavných dôvodov, prečo ju tam dosadili, a prečo do nej investovali toľko peňazí. Bez občianskeho tlaku sa v tomto zápase nedá ani len pomyslieť na úspech. Preto nebedákaj, aké je všetko márne a pýtaj sa, čo môžeš v tejto chvíli urobiť pre svoju vlasť. Lebo ide naozaj o všetko,“ varuje Slovákov na samom konci statusu Eduard Chmelár.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články