23.1 C
Nitra
streda, 26 júna, 2024

ZUZKIN STĹPČEK: Kto seje vietor, žne búrku

Po kampani mí tú tu máme kampaň preč z fejsbúkú. A keď preč, tak s veľkou muzikou, aby všetci vedeli, že som lepšočlovek, a preto utekám z miesta strategicky prepracovanej nenávisti.

Tak nazval fejsbúk moderátor Marcel Forgáč (chvíľu moderoval aj Igorovu očkovaciu lotériu) a opustil ho. Vraj ešte uvidí, či dočasne alebo nastálo. Ešteže tak.

Novinárka Zuzana Kovačič Hanzelová, ktorá pre urážky ľudí s iným názorom, ako je ten jej, nechodí ďaleko, napísala, že toto miesto jej nerobí psychicky dobre. „Okydávajú ma tu poslanci, politici, niektorí vplyvní a niektorí absolútne bezvýznamní ľudia a ja to už nedávam. Je mi posledný týždeň naozaj ťažko a odmietam sa už účastniť priestoru, kde si hocikto obtiera ústa o vedcov, lekárov, novinárov, hygienikov, prosto normálnych slušných ľudí.“

Tak neviem, či si len nevšimla, že opäť uráža, keď ľudí delí na kategórie a dokonca má aj položku „bezvýznamní“. Asi to má v hlave takto nastavené. Usudzujem podľa nedávneho rozhovoru v denníku SME, kde bez hanby hovorila o tom, že nezaočkovaní sú tí, ktorí nevedia robiť informované rozhodnutie, nemajú kritické myslenie a ani vzdelanie na rozdiel od nej, lebo nie každý dostal do vienka to, čo ona. (Poklona, potlesk, opona.)

V druhom dejstve Hanzelovej tragédie by mohlo zaznieť niečo o tom, že profesor Štefan Hrušovský, docent Ján Lakota, MUDr. Michal Piják a ďalší lekári a vedci, ktorí oponujú covidokracii, síce majú vzdelanie, možno aj kritické myslenie, ale nedostali do vienka to, čo Kovačič Hanzelová, takže ich bude stíhať Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

A Ján Levoslav Benčík, medzi ľudom zvaný eštébenčík, ten dostal do vienka, preto píše Kovačič Hanzelovej, že sa nemá vzdávať, lebo s chamraďou treba bojovať. No veď ona sa celkom nevzdala, len prehodila výhybku na Instagram. Nuž tak. Slušnoľudia túžia po láske a porozumení. K nim.

Známy fešák Peter Schutz (celkom náhodou tiež zo SME) už dávnejšie písal o tom, že neočkovaní by mali kvičať ako svine na bitúnku… No a potom sú títo slušňáci zhrození z nenávisti, ktorá sa na nich valí. Vo svojej vzdelanosti zabudli na tretí Newtonov zákon, ktorý hovorí o tom, že každá akcia vyvoláva rovnako veľkú reakciu opačného smeru…

Taký Arpád Soltész, novinár a systémom pretláčaný spisovateľ, sa svojho času vyjadril o Slovákoch: „Fakt by som nepodceňoval ten efekt, že Slováci? To je taká tá čvarga z východnej Európy ako Policaci a Maďari ? Tí, čo furt otŕčali dlaň, ale odmietli čokoľvek dávať? Fuj, však to sú už prakticky Rusi, to je horšie ako Sýrčania a Eritrejci dokopy.“

A čuduje sa, že ho nemajú radi. Istá Henrieta Hajtová, tiež slušnočlovek z Kancelárie prezidentky Zuzany Čaputovej, sa prezentovala na Instagrame dočmáranou fotkou Národného pochodu za život, ktorého sa zúčastnilo vyše 50000 ľudí, a pripísala k nej: „Inkvizítori. Pokrytci. Pedofili. Úchyláci.“ Nemožno sa čudovať, keď aj bezvýznamní ľudia (tak to bolo, pani Kovačič Hanzelová, nie?)  komunikujú podobne. Ako napríklad ten muž, ktorý pred týždňom pri autoproteste v Bratislave zaútočil slzným sprejom na ochrankárov Roberta Fica a na adresu šéfa SMERu vyhlásil: „Niekto by ho mal zabiť. Čudujem sa, že z 5 a pol milióna ľudí sa nenájde nikto, kto by ho zrušil.“  

Nie je to tak dávno, keď istý Emila Hodál, študent gymnázia a dieťa z prominentnej prosystémovej rodiny, napísal na fejsbúku všetkým, ktorí majú iný názor: „Budeme vás strieľať nech žije EÚ.. ste hlúpy a nevzdelaný.“ Slovensko a slovenská gramatika mu nič nehovoria. A zjavne ani Slováci ako takí: Žijete v dierach, obliekate sa ako opice a jete veci, ktoré my bohatí dávame prasatám. Tak sa všetci radšej zabite, aby vaše hlúpe deti nemuseli robiť hanbu slušným a vzdelaným ľuďom. Za to, že žijete životy, ktoré sú horšie ako smrť, si môžete len vy sami. Vďaka Sorosovi a Denníku N má moja rodina super život, tak sa v mimovládkach zamestnajte aj vy!!!“

A tieto múdre hlavy teraz nechápu, kde sa berie nenávisť. Nuž tak presne tu. Kto seje vietor, žne búrku. Novinári informujú selektívne a tak, ako si to želá ich chlebodarca, resp. chlebodarca ich chlebodarcu. Vláda pracuje nie pre blaho ľudu, ale svoje a, opäť je to tu, svojho chlebodarcu (Naď, Kolíková, Korčok a celá Igorova chunta).

Prezidentka ignoruje vôľu ľudu (referendum o predčasných voľbách), protežuje svoje deti a ideové deti svojho chlebodarcu (viď štátne vyznamenania) atď. Rušením diskusií pod článkami, videami o tom, čo a ako máme čítať na internete (seriál Mysli s hlavou štátu), prenasledovaním odborníkov, čo majú iný vedecký názor, a škrtením občianskych slobôd nenávisť neuhasíme.

Bude rásť.  

Zuzana Huďová, novinárka a spisovateľka, foto: dafilm.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články