28.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Juraj Veverka: Akt pomsty, alebo načo toľko divadla?

Štvrtkovým teatrálnym zatýkaním si ktosi doslova pohladil EGO a dokázal si, že teraz som tu pánom „JA“. Pokiaľ chceme komentovať situáciu okolo p. Bödöra, musíme zostať nestranní a musíme sa všetci na to pozerať z pozície práva, teda zákonnosti, nezákonnosti. Napokon, to, že bol p. Bödör prepustený na slobodu ešte neznamená, že bol zbavený obvinenia, aj keď plne rešpektujem prezumpciu neviny. 

Komentuje Juraj Veverka.

Sám som bol svedkom ohýbania práva a zneužívania moci a ako sa dnes pozerám, za 18 rokov sa nič nezmenilo a ego ľudí pri moci rúbe les i naďalej.  

Juraj Veverka: Akt pomsty, alebo načo toľko divadla?
„Žiadna iniciatíva nezostane bez potrestania.“

Ak sa však jedná o opodstatnené zadržanie, musíme si položiť tieto otázky:

1. Čo robili OČTK takmer 8 mesiacov, keď posledný úkon v kauze Valčeky bol dňa 12.5.2021?

2. Prečo až dnes polícia / prokurátor vidí dôvod na okamžité zadržanie p. Bödöra v kauze Valčeky?

3. Z akého dôvodu má byť väzobne stíhaný iba vyššie spomínaný Norbert Bödör a nie je teda dôvod aj na väzobné stíhanie spoluobvinených, vrátane synovca exministra Žigu?

4. Ako je možné, že nebolo umožnené obhajcom obvineného nahliadnuť do spisu s odôvodním „lehota zadržania je príliš krátka“?

5. Prečo vyšetrovateľka, p. Farkašová, odmietla povedať obhajcom dôvod zadržania p. Bödöra a odbila ich slovami „z taktických dôvodov Vám to nepovieme“?

6. Koľko stojí zásah NAKA a kto ho zaplatí, ak bolo možné zadržanie p. Bödöra hneď po jeho prepustení? (opäť to zaplatia daňoví poplatníci)

7. Ako je možné, že ako členský štát EÚ nerešpektujeme rozhodnutie Európskeho súdu pre ľudské práva podľa ktorého je „reťazenie“ väzobných stíhaní neprípustné.

Najprv ho prepustili, o pár hodín opäť zadržali! Komentuje Juraj Veverka

Je zarážajúce, že potom, čo sme počúvali z úst pána Matoviča, pána Lipšica, pána Mikulca, pána Hamrana výkriky o spravodlivosti, sme aj v roku 2022 stále svedkami toho, ako sú nepohodlným osobám pošliapavané základné práva na spravodlivý proces či základné práva na osobnú slobodu.

Bolo bežné vidieť opätovné zatýkanie prepustených obvinených z väzby už za bránami väznice. Takýchto prípadov je mnoho. Áno, deje sa to.

Nie je však bežné, že Vás prepustia, počkajú si kým budete po jeden a pol roku doma s rodinou, so svojimi deťmi a potom, po 2 hodinách k Vám nabehne 6 či 7 áut a pred  deťmi na Vás mieria so samopalmi.

Toto nie je bežný postup, a tak sa naskytá ďalšia otázka. Bolo toto divadlo skutočne tak nutné, alebo to bolo tak účelové a z pomsty, aby to psychicky položilo obvineného nitrianskeho podnikateľa a jeho rodinu?

Alebo je pán Bödör niekoľko násobný vrah, keď jeho zatýkanie pripomínalo skôr zatýkanie Mikuláša Černáka?

Covidoví papaláši Juraja Veverku

Pozrime sa napríklad na p. Haščáka, ktorý sa dnes smeje celému Slovensku do tváre. To bol snáď jediný obvinený, ktorému sa polícia zjavne bála nasadiť putá a jeho zadržanie pripomínalo skôr prechádzku s policajnou ochrankou v pätách. Bol to neskutočný výsmech všetkým občanom SR.

Alebo si pripomeňme prípad pani Plačkovej, ktorá je dodnes obvinená zo závažnej trestnej činnosti a bez akýchkoľvek problémov si užíva slobodu, robí reklamu p. Sulíkovi v Dubaji či dovolenkuje v Mexiku a ešte si na celom zatýkaní urobila reklamu a získala desaťtisíce sledovateľov na svojom Instagramovom účte. Je zaujímavé, že pri takomto človeku, s kontaktami na koaličných poslancov nikto nevidel dôvod na väzobné stíhanie z obavy z možného ovplyvňovania svedkov.

Vidíte ten rozdiel? Vidíte ako sa ohýba právo a používa sa dvojaký meter?

A naozaj sa pýtam, bolo skutočne nutné, aby si štyri nevinné a maloleté deti museli prežiť takúto psychickú traumu? Predsa aj zásah NAKA môže byť kultivovaný, dokonca v prípade, ak dotyčný nevyvíja žiaden odpor.  

Ako príklad, všetci dnes hovoria o šikane detí v Miloslavove, celebrity sa vyjadrujú k týmto témam na sociálnych sieťach, ale že aj takýto druh šikany sa pácha na Slovensku a ešte aj s požehnaním vlády, toto už nikoho nezaujíma.

Teší ma, kajúcnik

Viete, čo je však najväčší paradox? Prokurátor, p. Hruška, ktorý sa podieľal na včerajšom zadržaní p. Bödöra, je ten istý prokurátor, ktorý podľa slov obhajcu p. Paru zapríčinil nezákonnosti v kauze Dobytkár. Náhoda?

Vyzerá to ako scenár z filmu, bohužiaľ toto je skutočnosť, ktorá sa deje na Slovensku v roku 2022 za Hegero – Matovičovej vlády. Nezastávam sa ani jedného z vyššie spomínaných osôb, avšak uvedomujem si, že podobné praktiky môžu byť použité voči ktorémukoľvek  občanovi SR, a to bez ohľadu na to, či je vinný alebo nevinný.

Najviac je na tom celom zarážajúce, keď si uvedomíme fakt, že ako sa môže vôbec brániť občan Slovenskej republiky v prípade, ak sa stane nepohodlným?

Juraj Veverka

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články