24.1 C
Nitra
utorok, 21 mája, 2024

Jaroslav Naď: Ľudia zo Smeru boli v 2019 za mnou, aby som podporil zmluvu s USA

Minister obrany Jaroslav Naď zhodnotil v novom OĽANOcaste prípravu obrannej zmluvy s USA a situáciu, ktorá vznikla v súvislosti s jej schválením vo vláde. Vysvetlil, že proces prípravy je transparentný a najmä, že zmluva je pre nás výhodná a v mnohých častiach len upravuje situáciu, ktorú už na Slovensku v súvislosti s pobytmi vojakov USA v súčasnosti máme. Nehrozí nám nič negatívne, žiadne základne, nekontrolovaný pobyt vojakov a ani dovoz materiálu, či zbraní.

Zmluva bola pri jeho nástupe do úradu vyjednaná na 85% vtedajším ministrom Gajdošom a premiérom Pellegrinim a neskoršie úpravy ju robia výhodnejšou aj oproti zmluvám iných krajín. Opozícia podľa neho v súčasnosti klame, politikárči a hazarduje s bezpečnosťou Slovenska.

Pripravujú sa USA na vojnu s Ruskom? Začali sa „manévre“ na ich veľvyslanectvách.

Prečo Slovensko potrebuje obrannú zmluvu so spojenými štátmi?

Je zmluva pre Slovensko výhodná? Ministri obrany a zahraničia zhodne hovoria, že zmluva je štandardná.

Predstavitelia opozície rozbehli kampaň proti zmluve a tvrdia, že jej podpisom strácame suverenitu a vzdávame sa niektorých práv v prospech americkej armády. Ako to naozaj je?

Čo s dezinformáciami a je minister Naď za prijatie zákona, ktorý by trestal ich šírenie?

YouTube video

Videocast si môžete pozrieť na: https://youtu.be/dFDccKsvxFw

Zdroj: TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články