16.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Kandidát na primátora Hattas s podporou SaS? Je to v dohode za prestup do ich klubu

Voliči si budú na jeseň vo svojich samosprávach vyberať primátora mesta, respektíve starostu obce, a tiež poslancov mestských, respektíve obecných zastupiteľstiev. Zároveň budú Slováci voliť predsedov samosprávnych krajov a poslancov krajských zastupiteľstiev.

Hoci zatiaľ v krajskom mesta Nitra veľa o kandidátoch nevieme, s istotou vieme, že kandidovať na post primátora bude aj dosluhujúci primátor Marek Hattas. Ten, ktorý sa vrhol na hľadanie nového župana.

Pri vyhlásení konkurzu na župana povedal, že by to mal byť kandidát, o ktorom sa nebude rozhodovať za dverami straníckych centrál.

No, bolo by to pekné. Keby Hattas nekandidoval na post primátora ako nezávislý, potom nevstúpil do Kiskovej strany Za ľudí a dnes nekopal v parlamente za poslanecký klub SaS. Mimochodom, táto strana sa od jeho aktivity, teda konkurzu na župana dištancuje.

„Marek Hattas nie je členom SaS, je poslancom za poslanecký klub SaS. Hľadá sa župan je osobná iniciatíva Mareka Hattasa a jeho tímu. Strana SaS sa k nášmu kandidátovi na župana vyjadrí neskôr,“ napísal mi k tejto téme hovorca SaS Ondrej Šrplák.

Ozaj, ak primátor hovorí o rozhodovaní o kandidátoch za dverami straníckych centrál, zabudol povedať, že v tohtoročných voľbách sa za tými dverami rozhodovalo aj o ňom. Keď prestúpil zo Za ľudí do klubu SaS, Richar Sulík dal verejný prísľub, že Hattasa v komunálnych voľbách na post primátora SaS podporí. Upozornil ma na to hovorca SaS s tým, že ak by aj za túto stranu Hattas do parlamentu kandidoval, bude sa musieť rozhodnúť iba pre jednu funkciu. Príkladom je napríklad Juraj Droba, ktorý sa ktorý sa vzdal mandátu poslanca po tom, čo sa ujal funkcie predsedu Bratislavského samosprávneho kraja.

Tu je spomínaný verejný prísľub:

Dohoda s Máriou Kolíkovou a jej frakciou má 23 bodov. V ktorých ste ochotný ustúpiť?

Tá dohoda má body, ktoré sa týkajú Márie Kolíkovej, jej poslancov a strany SaS. Nerobili sme dohody o niekom inom. Je v nej, že 9, respektíve 10 miest na našej kandidátke bude patriť ľuďom okolo Márie Kolíkovej či to, že im patrí jedno miesto na eurokandidátke, podporíme Mareka Hattasa na primátora Nitry a takéto veci.


Primátor asi zabudol, ako prišiel, kam odišiel a kde skončil. Nedávno som sa pýtala, s podporou ktorej politickej strany bude kandidovať on? Tak tu je odpoveď na otázku.

Ale možno túto deklarovanú podporu odmietne a postaví sa proti svojim protikandidátom znova sám.

Začína sa zvolebnievať.

Hena Ďurovová

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články